دیدار زخم‌ها، روایت امدادگری از روزهای جنگ

به گزارش صبح هنر به نقل از سوره مهر ، اين كتاب دربرگيرنده خاطرات معصومه ميرزايي از زمان كودكي ، قبل از انقلاب ، انقلاب ، بعد از انقلاب و دوران جنگ است . ميرزايي با پشتكار و كوشش فراوان در اين سال ها و در ايام جنگ با توجه به آموزش هاي امدادگري كار امداد رساني به مجروحان جنگي را به عهده مي گيرد و در بيمارستان ارتش به كار مجروحان رسيدگي مي كند . اين كتاب در واقع شرح فداكاريهاي انساني است كه با مشقت هاي زياد براي كمك به همنوعان خود از هيچ كمكي دريغ نمي كند .

خاطرات معصومه ميرزايي روایت بخشي از ايام جنگ است از ديد انساني كه با مجروحان جنگي سروكار داشته است . اين خاطرات و اين كتاب از جمله آثار سيمين انتشارات سوره مهر است . ليلا محمدي تا كنون كتاب « دختران او.پي. دي» را از مجموعه كتاب هاي سيمين نيز منتشركرده است.

دفتر ادبیات و هنر مقاومت حوزه هنری درباره این کتاب نوشته است: برای دیدن چهره زنان ایرانی در دفاع مقدس هشت ساله، آیینه‌ای شفاف‌تر از گفتار و نوشتار خود آنان نیست. زنانی که در خطوط مختلف نبرد ایستادند تا از آنچه که دوست دارند، دفاع کنند. بسیاری از این زنان به خاک افتادند، بسیاری به اسارت دشمن درآمدند.

« ديدار زخم ها» تولید دفتر ادبیات و هنر مقاومت است که در 125 صفحه قطع رقعي منتشرشده است.

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

− 4 = 3