راهکارهای«سلحشور» برای موفقیت یک فیلم با موضوع عاشورا

فرج‌الله سلحشور، کارگردان سینما و تلویزیون در پی انتشار خبری مبنی بر تولید یک فیلم سینمایی جدید در مورد زندگی حضرت امام حسین (ع) با عنوان «ثارالله» راهکارهایی را برای موفقیت این پروژه سینمایی به سازندگان آن ارائه داد.

به گزارش پایگاه خبری هنر انقلاب «صبح هنر»، کارگردان سریال «مردان آنجلس» در این باره افزود: من برای مقوله سینمای اسلامی و پیشرفت و اعتلای این‌گونه سینمایی پیشنهادات و راه‌حل‌های زیادی دارم اما متأسفانه برخی مدیرانی که در نهادهای مختلف فرهنگی و هنری جمهوری اسلامی ایران فعالیت می‌کنند به این گفته‌ها بها نداده و به حرف‌های دغدغه‌مندانه و دلسوزانه ما گوش نمی‌دهند. وی در پاسخ به این سؤال که چرا فیلم‌ها و سریال‌های تاریخی و مذهبی امروز فاقد چنین قدرتی هستند، خاطرنشان کرد: آنچه که ما می‌ساختیم براساس باورها و رویکردهای مذهبی و دینی بود اما آنچه که امروز به این اسم وجود دارد، در واقع هیچ ارتباطی با این‌گونه سینمایی ندارد. ما باید به این مساله مهم واقف باشیم که اسلام یک معجزه است. قرآن یک معجزه است. نشر ارزش‌ها و ائمه معصومین (ع) همگی معجزه هستند و فعالان معجزه «هنر» هم که سعی می‌کنند این موارد مهم را به تصویر بکشند باید نسبت به تفکرات و اندیشه‌های اسلامی آگاهی مکفی داشته باشند.

وی تصریح کرد: برخی سینماگران می‌گویند ما مایل هستیم براساس دیدگاه‌های خودمان صحنه عاشورا را به تصویر بکشیم اما بعد از ساخت مشخص می‌شود که تصویری مخدوش از این واقعه مهم و جانسوز ارائه داده‌اند، در حالی که ایشان باید براساس مستندات و حقایق و باورها و اندیشه‌های دینی و مذهبی مبادرت به ساخت اینگونه فیلم‌ها کنند تا خدای نکرده جامعه اسلامی ما دچار تردید نسبت به این وقایع مهم نشود. وی در خاتمه تأکید کرد: من امیدوارم سازندگان فیلم «ثارالله» با اعتقاد به اندیشه و باورهای دینی و مذهبی کار خود را شروع کنند و آگاه باشند که تنها گرفتن پلان‌های زیبا و بازی‌های خوب بازیگران برای تولید یک فیلم مذهبی قابل قبول نیست و باید با عشق ناب و واقعی به اهل‌بیت اقدام به ساخت اینگونه آثار کرد.

منبع: سینما پرس

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

56 − 53 =