رمان‎‎های جدید نویسنده «نامیرا» در راه اند

صادق کرمیار نامیرا رمان محرم

صادق کرمیار از تالیف یازده رمان اجتماعی بر اساس موضوعاتی که در ۲۰ سال گذشته دغدغه ذهنی وی بوده است خبر داد.

الگوی آمریکایی کرمیار برای نگارش رمان

صادق کرمیار در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به در دست تالیف داشتن مجموعه‌ای از رمان‌های اجتماعی که ایده و طرح ابتدایی آن را از سال‌ها قبل در سر داشته است، گفت: مدتی بود که با خودم فکر می‌کردم که آیا در ایران نیز می‌شود مانند نویسنده‌های مشهور آمریکا از جمله استیون کینگ در یک بازه زمانی کوتاه، مثلا در یک ماه، یک رمان نوشت یا خیر؟ به همین خاطر این کار را امتحان کردم و از قضا دیدم که می‌شود این کار را کرد. یعنی می‌شود با الگوی تقریبی نوشتن روزانه ۱۰ صفحه در یک تا دو ماه یک رمان نوشت.

رمان ‎های جدید صادق کرمیار در راه اند

این نویسنده ادامه داد: مسائل زیادی در جامعه ما هست که مبتلی به اصلی آن خود ما هستیم که البته بسیاری از آنها در ادبیات ناخودآگاه ظهور پیدا می‌کند. من موضوعات و سوژه‌هایی را از ۲۰ سال قبل تا به حال داشته‌ام که عمده آنها به صورت طرح نوشته و در کناری رها شده بود. این روزها این طرح ها را دوباره به دست گرفته و شروع به نوشتن آن کرده‌ام. در واقع به نظرم رسید حدود ۱۱ موضوع نیمه کاره دارم که عمده ناقص نوشته و رها شده و باید تکمیل شود و من هم عزمم را برای نوشتن و تکمیل این آثار جزم کرده‌ام.

کرمیار در ادامه به دو دلیل خود برای پرداختن به این مساله اشاره کرد و گفت: موضوعات این رمان‌ها به شکلی نوشته می‌شود که طور عمده مورد پسند مخاطب قرار می‌گیرد و دلیل دیگرم هم برای اینکه رسیدن به لحن و زبانی بود که می‌پسندم و باید حین نوشتن به آن برسم.

جلد دوم نامیرا در راه است

وی ضمن ابراز امیدواری برای انتشار نخستین مجلد از این مجموعه در زمستان سال جاری از تلاش برای تکمیل سه رمان دیگر خود در ژانز داستان‌های تاریخی مذهبی خبر داد و گفت: تالیف یک رمان با محوریت امام جواد(ع)، تالیف جلد دوم رمان نامیرا و نوشتن رمانی نیز درباره امام علی(ع) که سه کار مستقل از هم هستند و به هر کدام نیز به اصطلاح زخمی هم زده‌ام از دیگر برنامه‌های نوشتاری است که این روزها به دنبالش هستم.

رمان «نامیرا» صادق کرمیار از کتاب‎های پر‎فروش این روزهای بازار کتاب است. از دیگر کتاب‎های این نویسنده سرشناش می توان به «غنیمت»، «دشت‎های سوزان» و «درد» اشاره کرد.

عناوین مرتبط:

پخش مجدد سریال جاسوسی نویسنده «نامیرا» از تلویزیون

کرمیار: «نامیرا» هدفش طرح سوالاتی پیرامون قیام امام حسین (ع) است

من هم سرباز حسینم؛ «نامیرا» در پویش روشنا

مارماهیِ انگلیسی در خاکِ خوزستان/داغ تاریخی ملت به روایت نویسنده «نامیرا»

صفحه اخبار ادبیات انقلاب اسلامی صبح هنر

 

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

16 − 14 =