زندگی ابوذر زمان در قاب شبکه افق +تصاویر

به گزارش پایگاه خبری هنر انقلاب «صبح هنر»، مستند زندگی آیت‌الله طالقانی که امام خمینی(ره) او را ابوذر زمان خواندند ساخته می‌شود.

بنابر این گزارش این مستند که به شیوه «مستند بازسازی» ساخته می‌شود زندگی این مبارز انقلابی را به روایت مامور تعقیب و مراقبت آیت‌الله طالقانی از بدو تولد ایشان تا زمان رحلت روایت می‌کند.

 

مستند زندگی آیت الله طالقانی برای شبکه افق ساخته می شود

 

این مستند که قرار است در آستانه سالگرد رحلت آیت‌الله طالقانی از شبکه افق پخش شود هم‌اکنون در مرحله تولید بخش‌های مربوط به بازسازی زندگی ایشان است.

در این مستند تعدادی از شخصیت تاریخ معاصر بازسازی می‌شود که از جمله آنها آیت‌الله طالقانی در چهار مقطع سنی، دکتر بازرگان، شهید نواب صفوی، یدالله سحابی، آیت‌الله حائری و … هستند.

 

مستند زندگی آیت الله طالقانی در شبکه افق

 

این مستند را محمدعلی محمد دوست کارگردانی می‌کند و اباذر صالحیان تهیه کنندگی آن را برعهده دارد.

مستند زندگی آیت‌الله طالقانی در سازمان هنری رسانه‌ای اوج برای شبکه افق ساخته می‌شود و پژوهش آن بر عهده محمدعلی محمددوست بوده است.

 

مستند زندگی آیت الله طالقانی در شبکه افق

 

همچنین این پروژه را دکتر محمدرضا شجاعی به عنوان مشاور هنری، میثم ریاحی به عنوان تصویربردار، قاسم تبریزی و محمدرضا کایینی به عنوان کارشناسان تاریخی، بهزاد جعفری طراح صحنه و لباس، دانیال کاشانچی مدیر تولید و هادی قالیخانی به عنوان چهره پرداز همراهی می‌کنند.

 

مستند زندگی آیت الله طالقانی در شبکه افق

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

86 − = 81