زینب عزیزی: همه «احمد» را فراموش کرده‌اند؛ احوال این روزهای شاعر مورد علاقه رهبری

احمد عزیزی

صبح هنر | زینب عزیزی، خواهر احمد عزیزی در گفتگو با «نسیم» در خصوص آخرین وضعیت احمد عزیزی، شاعر اهل بیت گفت: حال عمومی احمد خوب است؛ ضربان قلب، تعداد نفس ها و فشار خونش حالت طبیعی دارد.

وی افزود: احمد یک مقدار به خاطر عدم فیزیوتراپی پاهایش تغییر شکل داده و حالت خشک مانده است؛ من هم توانایی مالی که فیزوتراپ برایش بیاورم ندارم، پرسنل بیمارستان امام رضا(ع) چیزی برایش کم نمی گذارند اما از لحاظ فیزیوتراپی به لحاظ انجام کارَ مشکل داریم.
وی با اشاره به فراموش کردن احمد عزیزی از سوی مسئولان گفت: می توانم بگویم که “از دل برود هر آنکه از دیده برفت”؛ احمد از دیده ها رفته است و همه فراموشش کرده اند.
عزیزی در خصوص کمک های وزارت ارشاد گفت: من امروز نامه ای را برای ارشاد نوشتم تا از آنها کمک بخواهم قرار شده است مدیر ارشاد استان به دیدار وزیر ارشاد بروند تا شاید موفق شوند و با وزیر صحبت کنند و وضعیت احمد را برایشان شرح دهند.
وی با بیان اینکه احمد عزیزی مجموع حقوقش یک میلیون تومان می شود، گفت: این حقوق فقط خورد و خوراک او را کفاف می دهد؛ حالا منتظر می مانیم تا ببنیم ارشاد چه کاری انجام می دهد تا به حال فقط حوزه هنری کمی به ما کمک کرده است که آن هم به فراخور و هر چند ماه یک بار بوده و تا به حال هیچ جا به احمد کمک نکرده است.
عزیزی گفت: من حقیقتش دوست ندارم که این طور مسائل احمد را بخواهم بازگو کنم احمد یک شخصیتی است که خیلی ها همین الان هم زنگ می زنند و برایش گریه می کنند؛ احمد را به خاطر عقیده و ایمانش و اینکه شاعر اهل بیت است دوستش دارند؛ شخصی بود که واقعا ارزشی برای مال دنیا قائل نبود هرگز عزت نفسش اجازه نمیداد این مسائل را بیان کند اما الان چاره ای ندارم مسئولان ما شاید احمد را فراموش کرده اند

احمد عزیزی شاعر انقلاب و اهل‏بیت علیهم السَّلام از بیست و ششم اسفند ۸۷ به علت کاهش سطح هوشیاری ناشی از تشنج، بیماری قلبی و کلیوی در بخش آی‏سی‏یو بیمارستان امام رضای علیه السَّلام کرمانشاه بستری است، عزیزی در چهارم دی ماه ۱۳۳۷ در سر پل ذهاب به دنیا آمده و از جمله آثار وی کفش‌های مکاشفه، شرجی آواز، خواب‎نامه و باغ تناسخ، باران پروانه، رودخانه رؤیا، ملکوت تکلم، سیل گل سرخ و غیره است.
وی آثار شعر و نثرهای ادبی زیادی داشته و سبکی منحصر به فرد دارد؛ تمایل سبک وی به معنویت و عرفان اسلامی با فرم جدیدی از مثنوی در شعر معاصر بی‏نظیر است. سبک وی تاثیر بسیاری در شعر معاصر گذاشته است.

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

− 2 = 3