ساخت پنج مستند از حوادث انقلاب با محوریت رهبر معظم انقلاب

به گزارش پایگاه خبری هنر انقلاب «صبح هنر»، سازمان هنری و رسانه‌ای اوج ساخت پنج مستند که به طور غیرمستقیم به ابعاد شخصیتی و انقلابی مقام معظم رهبری و ایفای نقش ایشان در طول دوران انقلاب می پردازد را در دست تهیه دارد.

در حال حاضر یکی از مستندها که تهیه آن از مدت ها پیش آغاز شده است، در حال فیلمبرداری است و مستند دوم مرحله نگارش فیلمنامه را گذرانده است.

سومین مستند در مرحله پایانی تحقیقات و انتخاب کارگردان قرار دارد. مستند چهارم از این پنج گانه که با همکاری هدایت‌الله بهبودی نویسنده کتاب «شرح اسم» قرار است ساخته شود، در حال حاضر مرحله ابتدایی تحقیقات را می گذراند و آخرین مستند همچنان منتظر انتخاب سوژه است.

این پنج فیلم که در حقیقت در ژانر مستندهای تاریخی سیاسی گنجانده می شوند، به پنج نقطه حساس انقلاب اسلامی می پردازد که هر کدام به نوعی ابعاد شخصیتی و سیاسی رهبر انقلاب را در جریان این حوادث نیز بررسی می کند.

به عنوان نمونه موضوع یکی از مستندها مربوط به روزهای پیروزی انقلاب و روز 22 بهمن است و در این بین به فعالیت رهبر معظم انقلاب در آن روزها در حالی که مسئولیت کمیته تبلیغات دفتر امام را بر عهده داشتند، می پردازد که به دلیل اقدامات کمونیست ها در کارخانه ژنرال موتور به این کارخانه می روند و سه روز را در آنجا به مقابله با فعالیت های آنها می پردازند و حتی در این بین تا مرز شهادت نیز می روند.

گفتنی است این پنج فیلم مستند که مدت زمان هر کدام 56 دقیقه است قرار است از شبکه افق سیما پخش شود.

منبع: حلقه وصل

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

17 − = 16