«سرو هشت»؛ 2500 دقیقه انیمیشن با محوریت شهدای غواص تولید می‌شود

به گزارش پایگاه خبری هنر انقلاب «صبح هنر»، تولید انیمیشن رئال سرو هشت با موضوع تجلیل از رزمندگان هشت سال دفاع مقدس و با محوریت غواصان شهید به همت دانشگاه صنعتی شریف، ستاد توسعه فناوری های نرم و هویت ساز معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و بخش خصوصی آغاز شد.

محمدصالح لباف زاده دبیر علمی سمپوزیموم بین المللی انیمیشن بازی های رایانه‌ای؛ دانش و تجارت جهانی با اعلام این خبر گفت: پروژه سرو هشت یک انیمیشن رئال دوهزار و 500 دقیقه‌ای است که سرداران شهید و رزمندگان دفاع مقدس با چهره واقعی خود در آن ایفای نقش می‌کنند. حدود دوهزار و 500 هنرمند کشورمان در تولید انیمیشن سرو هشت با ما همکاری داشته اند.

وی در خصوص برنامه های ویژه سمپوزیوم بین المللی انیمیشن بازی های رایانه ای نیز گفت: این سمپوزیوم در روزهای 27 و 28 بهمن ماه امسال برگزار می شود که در حاشیه آن شاهد رونمایی از نخستین فن بازار بین المللی انیمیشن و بازی‌های رایانه‌ای خواهیم بود.

لباف زاده تاسیس نخستین ایده بازار انیمیشن و بازی‌های رایانه ای و افتتاح نخستین مرکز آموزش تخصصی آکادمیک انیمیشن، بازی های رایانه ای و جلوه های ویژه بصری را از دیگر برنامه های این سمپوزیوم بین المللی عنوان و به فعالیت یک هزار و 500 شرکت دانش بنیان در این دانشگاه اشاره کرد و گفت: صنعتی شریف در امر ارتباط با صنعت پیشتاز و صاحب تجربه در تبدیل علم به فناوری است و انتظار داریم این تجربیات در صنعت انیمیشن نیز مفید واقع شود.

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

64 − = 58