“سقوط” برای اولین بار در جشنواره عمار نمایش داده شد

به گزارش صبح هنر، مهدی آتش جام، کارگردان انیمیشن “سقوط” قبل از اکران در جشنواره عمار در گفت وگو با خبرنگار “آوینی فیلم” موضوع داستان را اینگونه شرح داد و گفت: داستان در مورد انرژی هسته ای است و نقشه هایی که اسرائیل و امریکا می کشند تا مخفیانه پایگاههای هسته ای ایران و از بین ببرند مقصر را ایران معرفی کنند و ادعا  کنند که نتوانسته اند از نیروگاه ها حفاظت کنند. که در این داستان نشان داده می شود که هواپیما ها قصد نفوذ داشته اند و شکست می خورند و هواپیماهای ضد رادار آنها توسط نیروهای ایرانی متوقف می شوند و یک نفر از این خلبان ها که ایرانی هم هست پس از این عملیات زنده مانده و به آمریکا بر می گردد و متوجه اختلاف افکنی های امریکا شده و قصد بر افشا دارد که با مخالفت امریکایی ها روبرو می شود.
آتش جام در ادامه از مدت زمان ساخت و روند بازنویسی فیلمنامه “سقوط” گفت:فیلمنامه دو بار بازنویسی شد. حدودا یک سال و نیم زمان صرف آن شد و ابتدای سال نود کلید خورد و سی و پنج نفر روی این پروژه کار می کردند. اين انيميشن به صورت سه بعدي و سبک رئال ساخته شده و براي بافت دهي، تصاوير و عکس هاي واقعي و ديجيتال براي افزايش کيفيت به کار رفته است.
وی در ادامه از حضور در جشنواره فجر و جشنواره های بسیج خبر داد و گفت: “سقوط” در جشنواره فیلم فجر سال گذشته با پروانه ویدیویی حضور داشت ولی پخش نشد و حتی در جشنواره بسیج هم در هیئت انتخاب و سین برنامه ها انتخاب شد ولی به دلایل نامعلوم آنجا هم نمایش داده نشد.
اتش جام در پایان با ابراز رضایت از حضور انیمیشن “سقوط” در جشنواره مردمی عمار گفت: در جشنواره عمار اولین جایی است که این انیمیشن نمایش داده می شود و تهیه کننده هیچ تمایلی به بازتاب و نمایش این پروژه در ابعاد دیگر نشان نداده است. جشنواره عمار جشنواره مردمی است و با تشابه ای که انقلاب اسلامی نیز انقلابی مردمی است می توان به عملکرد این جشنواره جوان امید داشت و ان شالله می تواند تاثیر گذار نیز باشد.

اين انيميشن به صورت سه بعدي و سبک رئال ساخته شده و براي بافت دهي، تصاوير و عکس هاي واقعي و ديجيتال براي افزايش کيفيت به کار رفته است. اکبر صفرزاده فيلمنامه اين انيميشن را به نگار در آورده است.

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

64 − 57 =