سه اثر هنری جدید برای غواصان شهید

غواصان شهید

صبح هنر | نمایش «دریادلان»، فیلم سینمایی «۱۷۵ غواص» و نماهنگ «آغوش امن» با صدای رضا صادقی  آثار جدیدی هستند که شهدای غواص سوژه اصلی آنها است.

اجرای نمایش خیابانی «دریادلان» با حضور خانواده شهدای غواص

نمایش «دریادلان» به نویسندگی و کارگردانی امیر حسین شفیعی اجرای روز پنجشنبه ۲۶ شهریور خود را با حضور خانواده شهدای غواص منصور مهدوی نیاکی و حسینعلی بالویی آغاز خواهد کرد.

«دریادلان» جدیدترین نمایش کارگاه تئاتر خیابانی «ایران» است که انتظار مادر شهیدی را که سال‌ها است در جست و جوی فرزند خود است، روایت می کند.

این اثر نمایش دارای ۳۰ بازیگر است و طراحی حرکت آن را علی براتی برعهده دارد. همچنین حسین مسافرآستانه به عنوان مشاور هنری و روح الله زندی به عنوان مجری طرح در این اثر نمایشی حضور دارند.

نمایش «دریادلان» از ۲۶ شهریور ماه به مدت ۱۰ شب هر روز ساعت ۱۹ در حوض بزرگ پارک دانشجو اجرا می شود.

 

پیش‌تولید فیلم سینمایی «۱۷۵ غواص شهید» آغاز شد

محمد آزادی مهربانی تهیه کننده فیلم سینمایی «۱۷۵ غواص» گفت: نگارش فیلمنامه این فیلم توسط ثنا صادقی به پایان رسیده است و با ابرنامه‌ریزی انجام شده کارگردانی این اثر را هم قرار است سعید چاری بر عهده بگیرد.

وی افزود: تولید فیلم سینمایی «۱۷۵ غواص» از اوایل آبان ماه سال جاری در تهران کلید می‌خورد.

آزادی اضافه کرد: در حال حاضر فیلمنامه «۱۷۵ غواص» طبق نظر کارگردان و مشاوران پروژه در حال بازنویسی مجدد است تا در زمان باقی‌مانده تا آغاز فیلمبرداری، فیلمنامه کار آماده شود.

در خلاصه داستان این فیلم آمده است: عملیات «کربلا ۴» لو می‌رود و بخاطر این خیانت، لشگری که فرمانده ای آن را حبیب و حاج کاظم بر عهده داشتند گرفتار عراقی ها شده و زمین گیر می‌شوند. در نتیجه این حرکت همه رزمنده‌ها شهید و مجروح شدند. در این حال حاج کاظم می‌خواهد نیروهایش را به عقب برگرداند اما حبیب مجروحین را تنها نمی گذارد… سالها می‌گذرد و حبیب بر نمی‌گردد تا اینکه در سال ۹۴ پیکر حاج حبیب توسط حاج کاظم که اکنون رئیس تفحص است در یک گور دسته جمعی پیدا می‌شود که ۱۷۵ غواص دست بسته را که زنده به گور شده بودند به خاک وطن باز می‌گرداند…

از عوامل انتخاب شده فیلم «۱۷۵ غواص» می توان به یزدان قهرمانی به عنوان مجری طرح، حسین ملکی مدیر فیلمبرداری، محمد پاچناری مدیر تولید و ناصر ناصری منش به عنوان مشاور این پروژه نام برد.

 

«آغوش امن» با صدای رضا صادقی به زودی رونمایی می شود

«آغوش امن» تازه ترین نماهنگ با موضوع شهدای غواص است که موسسه سفیرفیلم با همکاری خانه موسیقی و سرود بسیج آن را تهیه و تولید کرده است.

این نماهنگ با صدای «رضا صادقی» و شعری از «یاحا کاشانی» تهیه شده است که در هفته دفاع مقدس رونمایی خواهد شد.

Poster

نماهنگ «آغوش امن» اولین اثر سفیرفیلم در حوزه نماهنگ است که ایده شکل گیری آن از شعرخوانی علی ضیاء در برنامه «امشب» شبکه یک سیما با موضوع شهدای غواص آغاز شد و همین شعر اکنون با صدای رضا صادقی خوانده شده است.

این نماهنگ که تمام بخش های آن تولیدی است به کارگردانی علی طادی و محمدمهدی فکریان و تهیه کنندگی علی طادی، به زودی در مراسمی رونمایی و منتشر خواهد شد.

دکلمه علی ضیا در برنامه امشب با موضوع شهدای غواص:

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

17 − 16 =