«شاهزاده روم» نیم میلیاردی شد

شاهزاده روم

«شاهزاده روم» در حالی این روزها توجه اهالی سینما را به خود جلب کرده است که از سوی دیگر کارشکنی‌ها برای کاهش سالن‌های سینمایی در دست این فیلم آغاز شده است.

در کمتر از ۲ دوهفته از آغاز اکران های انیمیشن سینمایی «شاهزاده روم»، این فیلم با فروش ۵۰۴ میلیونی خود، به نیم میلیارد تومان رسید.

«شاهزاده روم» همچنین توانسته در هفته دوم اکران خود از «چهارشنبه ۱۹ اردیبهشت» با یک هفته اکران بیشتر، پیشی گرفته و پس از فیلم «محمد رسول الله» در رتبه دوم فروش هفتگی فیلم‌های سینمای ایران قرار گیرد. نکته جالب در فروش این فیلم، میزان فروش هفتگی آن است. «شاهزاده روم» توانسته در هفته دوم اکران خود ۲۲۰ میلیون تومان بفروشد.

این فیلم همچنین بر طبق جدول میانگین فروش روزانه فیلم‌های پائیزی سینمای ایران، در صدر میانگین فروش روزانه قرار دارد. در واقع باید «شاهزاده روم» را پدیده اکران پائیزی لقب داد. انیمیشنی که برخلاف انتظارها و بدون سرگروه در شرایطی که ۱۴ فیلم روی پرده سینماها قرار دارند و در حالی که تنها با ۱۰ سالن سینما در شیفت بعدازظهر تهران اکران خود را آغاز کرد، حالا هر روز به فروش آن افزوده می شود.

بیش از همه این مهم نشان می‌دهد ظرفیت پرداختن به سینمای کودک و به خصوص در حوزه انیمیشن چقدر بالاست و به همین میزان چقدر خلاء تولید فیلم های سالم داریم تا خانواده ها را مجاب کند با کودکان خود به سینما بروند.

«شاهزاده روم» در حالی این روزها توجه اهالی سینما را به خود جلب کرده است که از سوی دیگر کارشکنی‌ها برای کاهش سالن‌های سینمایی در دست این فیلم آغاز شده است. خبرها از حواشی این فیلم این گونه به گوش می‌رسد که برخی پخش کننده‌ها از فروش بالای این فیلم نگران شده‌اند و شروع به اعمال فشار به شورای صنفی نمایش برای کم کردن سالن‌های فیلم کرده‌اند.

در شرایطی که شیوه اکران همزمان چندین آثار سینمایی در ایران و تعداد محدود سینماهای استاندارد و قابل استفاده در کشور، به شدت نگران کننده و سوال برانگیز است، این گونه برخوردها با انیمیشنی که در روزهای کم فروغ گیشه می‌فروشد، جای تعجب و تاسف دارد.

استقبال و درخواست مخاطبان در شهرهای مختلف برای آوردن این فیلم به شهرشان و کارشکنی عده ای معدود در حوزه پخش فیلم های سینمایی در کشور، نشان از این دارد که سیستم اکران فیلم در ایران نه تنها با مشکل مواجه است، بلکه در تصاحب عده‌ای خاص قرار دارد تا فیلمی غیر از آنچه آنان می‌خواهند، پخش نگردد.

در روزهای اخیر فیلم «حکایت عاشقی» نیز در اکران دچار مشکلاتی شد و دو روز مانده به اکران از جدول حذف شد، اخیرا نیز صدای اعتراض سینماگران نسبت به سیاست فیلم سوزی شنیده شد که معتقد بودند این حجم اکران فیلم‌ها در شرایط موجود و این برخورد با فیلم های روی پرده، تنها به افزودن فیلم های خاک خورده گیشه منتهی می‌شود.

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

46 − = 39