«شهدای غواص» و «پدر موشکی ایران»؛ طرح‌های جدید دفترهای مشق

به گزارش پایگاه خبری هنر انقلاب «صبح هنر»، نمایشگاه نوشت‌افزار اسلامی ایرانی با عنوان «ایران‌نوشت» کار خود را برای دومین‌سال عصر دیروز، 27 مردادماه، در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان آغاز کرد. در این نمایشگاه 40 تولیدکننده داخلی به ارائه جدیدترین تولیدات خود اقدام کردند. در یک‌سال گذشته تعداد تولیدکنندگان شهرستان‌ها که وارد این کار شدند، بیشتر شده است.

این نمایشگاه به منظور دسترسی آسان خانواده‌ها به طرح‌های اسلامی ایرانی در نوشت‌افزارها و رونمایی از طرح‌های جدید برگزار شده است. قرار است در ایام برگزاری این نمایشگاه علاوه بر رونمایی از طرح‌های جدید امسال، نشست‌های تخصصی در این رابطه با موضوع تولید، توزیع، شخصیت‌سازی و … با حضور تولیدکنندگان و کارشناسان امر برگزار شود.

«شهدای غواص» و «پدر موشکی ایران»؛ طرح‌های جدید دفترهای مشق

در این نمایشگاه تولیدکنندگانی مانند رویش، پویا، آزاده، روشنا، قاصدک، فطرس و… حضور دارند که جدیدترین طرح‌های خود را در این رابطه عرضه کرده‌اند. همگی این تولیدکنندگان عضو مجمع نوشت‌افزار اسلامی ایرانی هستند. امسال تولیدکنندگان با وجود مشکلات پیش‌رو در زمینه طراحی شخصیت‌های جدید برای نوشت‌افزارها، اقدام به ارائه طرح‌های جدید کرده‌اند که از جمله این موارد، طرح «175 شهید غواص و خط‌شکن» اشاره کرد که از سوی رویش تولید شده و در دسترس علاقه‌مندان قرار گرفته است.

«شهدای غواص» و «پدر موشکی ایران»؛ طرح‌های جدید دفترهای مشق

از دیگر طرح‌های این نمایشگاه می‌توان به طرح شهدای شاخص دفاع مقدس و فرماندهان جنگ اشاره کرد که از جمله این موارد می‌توان از شهید همت، شهید چمران و شهید طهرانی مقدم یاد کرد.

بخش دیگر طرح‌های ارائه شده در این نمایشگاه، به طرح شخصیت‌هایی مرتبط با سریال‌های تلویزیونی و یا انیمیشن‌ها و عروسک‌های تلویزیونی اختصاص دارد. طرح‌های مختلف از کلاه قرمزی، شکرستان، سنجد، چرا، پایتخت، مختارنامه و … از جمله این موارداند.

نمایشگاه نوشت‌افزار اسلامی ایرانی از دیروز کار خود را به مدت 10 روز آغاز کرده و در این ایام میزبان خانواده‌ها در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان واقع در خیابان حجاب است.

منبع: تسنیم

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

− 2 = 1