فراخوان اکران مردمی نمایشگاه «آل سقوط»؛ ۶۵ کاریکاتور با موضوع فاجعه منا

دانلود آثار نمایشگاه کاریکاتور آل سقوط

به مناسبت چهلمین روز درگذشت جانباختگان فاجعه مصیبت بار منا نمایشگاه کاریکاتور «آل سقوط» در تهران گشایش یافت و آثار این نمایشگاه در دسترس قرار گرفت.

مایشگاه آثار برگزیده فراخوان کاریکاتور «آل سقوط» عصر امروز با حضور مرتضی گودرزی دیباج مدیر دفتر هنرهای تجسمی حوزه هنری، محمدحسین نیرومند فعال و پژوهشگر فرهنگ و هنر، سیدمسعود شجاعی‌طباطبایی مدیرخانه کاریکاتور ایران، میثم مرادی بیناباج مدیر حوزه هنری خراسان شمالی و جمعی از هنرمندان در تالار سوره حوزه هنری گشایش یافت.

در این مراسم از کتاب آثار منتخب فراخوان هنری «آل سقوط» رونمایی شد و این مجموعه به حاضران اعطا شد.

برگزیدگان فراخوان کاریکاتور آل سقوط

بخش دیگر این مراسم، تقدیر از برگزیدگان این فراخوان بود که محمود نظری از همدان، حمید قالیجاری از کرمانشاه و علیرضا پاکدل از مشهد به ترتیب نفرات اول تا سوم معرفی شدند. همچنین مهدی عزیزی از اراک، محمد کارگر از بیرجند، اکبر تراب‌پور از همدان، محمدحسین اکبری از جهرم، پویا عبدی از کرمانشاه، محمدعلی رجبی از نطنز، هدیه صدیقی کسمائی از رشت، سجاد جعفری از تهران، محمدعلی خلجی از تهران، علی معصومی از گیلان و عفت امجدی پور از مشهد نفرات شایسته تقدیر این فراخوان بودند.

فراخوان سراسری کارتون و کاریکاتور «آل سقوط» از ۶ مهرماه و با محورهای «آل سعود، محور فاجعه»، «جنایت و تجاوز»، «بی‌کفایتی و بی‌لیاقتی آل سعود در مدیریت حج»، «حمایت آل سعود از جنایات داعش در منطقه»، «حمله آل سعود به یمن و کشتار بی‌رحمانه مردم آن کشور»، «حمایت از حکومت بحرین در ظلم به مردم آن کشور» و سایر موضوعات مرتبط، به همت حوزه هنری استان خراسان شمالی منتشر شده بود که طی این فراخوان ۱۱۶ هنرمند با ۴۰۰ اثر در ۱۰ روز نخست شرکت کردند.

علیرضا ذاکری، مسعود شجاعی طباطبائی، مسعود ضیائی زردخشویی، عباس ناصری و محمدحسین نیرومند نیز از داوران این فراخوان بودند.

فراخوان اکران سراسری نمایشگاه کاریکاتور آل سقوط و لینک دانلود آثار

همچنین حوزه هنری با همکاری دفتر مطالعات جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی فراخوان اکران سراسری آثار این نمایشگاه را منتشر کرد.

متن این فراخوان به این شرح است:

رهبر معظم انقلاب: این حادثه به هیچ وجه نباید فراموش شود!

شما هم با دوستان خود یک نمایشگاه کاریکاتور برگزار کنید. می توانید با چاپ این آثار بر روی شاسی، لمینت یا حتی کاغذ و برگزاری نمایشگاه در دانشگاه، مدرسه، مسجد محل یا سایر مکان های عمومی، در کمپین آل سقوط شرکت کنید، یا این که برخی آثار را در صفحات شخصی خود در فضای مجازی به اشتراک بگذارید.

لطفا تصاویر برگزاری نمایشگاه به همراه نام شهر، محل برگزاری و مشخصات خود را به آدرس [email protected] ایمیل کنید و به قید قرعه جوایزی دریافت نمایید.

با ارسال تصاویر نمایشگاه خود به ایمیل [email protected] تصاویر شما در صبح هنر منتشر و در صفحات مجازی رسانه هنر انقلاب منعکس می شود.

لینک دانلود آثار نمایشگاه کاریکاتور آل سقوط با حجم بالا برای چاپ(MG377)

لینک دانلود آثار نمایشگاه کاریکاتور آل سقوط با حجم مناسب (MG ۲۰۸)

لینک با حجم کم برای انتشار در فضای مجازی (MG ۶٫۲۹)

مشاهده ۶۵ کاریکاتور برگزیده فراخوان آل سقوط

(جهت نمایش همه آثار -به علت تعداد زیاد آن‎ها- لطفاً صبور باشید)

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

− 5 = 3