فراخوان نمایشگاه و چاپ کتاب عکس «سوره اخلاص» اعلام شد

به گزارش پایگاه خبری هنر انقلاب «صبح هنر»، مدیر خانه عکاسان ایران درباره فراخوان نمایشگاه و چاپ کتاب عکس «سوره اخلاص» گفت: با توجه به استقبال بی‌نظیر مردم از بازگشت شهدای غواص و تشییع باشکوه این عزیزان در سراسر کشور، احساس کردیم این حرکت عظیم باید در تاریخ ثبت شود و این برگ تاریخ به لحاظ تصویری ماندگار شود.

وداع با غواصان شهید

سیداحسان باقری همچنین افزود: در کنار کارهای دیگری که در این زمینه انجام شده تا قدردان این شهدای گرانقدر و همچنین حضور شایسته مردم برای استقبال از پیکر آن ها باشیم، چاپ تصاویری که از این مراسم ثبت شده، می تواند از لحاظ تصویری اقدام مثبتی قلمداد شود.

وی اظهار کرد: این فراخوان به همت خانه عکاسان ایران و با حمایت حوزه هنری انجام شده و پیش بینی می‌کنیم استقبال خوبی از این فراخوان به عمل بیاید تا عکاسان حرفه ای سراسر کشور، با ارسال عکسهایشان این واقعه را در تاریخ جاودانه کنند.

باقری درباره این فراخوان توضیح داد: در کنار نمایشگاهی که از این عکس‌ها برگزار می‌شود، 175 عکس برگزیده شده و در کتاب منتشر خواهد شد. هدیه‌ای که به نفرات برگزیده تعلق می‌گیرد نیز علاوه بر پرداخت حق‌التالیف 100 هزار تومانی به هر نفر که عکسش در کتاب منتشر شود، این است که سه نفر به کربلا فرستاده می شوند.

مدیر خانه عکاسان ایران تاکید کرد: این فراخوان به عکاسان حرفه ای تعلق دارد و هر شرکت کننده می تواند 10 عکس به این فراخوان ارسال کند. با توجه به اینکه فرصت زیادی برای این فراخوان در نظر گرفته نشده، از هنرمندان دعوت می شود هرچه زودتر به ثبت‌نام در سایت و ارسال عکس‌هایشان اقدام کنند.

عکاسان برای شرکت در این نمایشگاه تا چهارشنبه 11 شهریورماه فرصت دارند آثار خود را به دبیرخانه این جشنواره ارسال کنند و از تمام عکاسان و خبرگزاری هایی که عکس هایی از مراسم تشییع 175 شهید غواص دفاع مقدس و تدفین آن ها در سراسر کشور دارند، دعوت به عمل می آید تا عکس های خود را برای نمایشگاه و چاپ در کتاب از این مراسم نورانی ارسال کنند.

مقررات شرکت در این نمایشگاه بدین شرح است که عکس های ارسالی صرفا باید از آیین تشییع و تدفین شهدای غواص باشد، هر عکاس ابتدا باید در سایت مرکز محافل و جشنواره های حوزه هنری ثبت نام و مشخصات و عکس های خود را بارگذاری و سپس آن ها را با کیفیت اصلی و با درج کد رهگیری دریافت شده از سایت روی سی دی ارسال کند. علاقه مندان برای شرکت در جشنواره می توانند آثار خود را به صورت حضوری یا از طریق پست به نشانی: خیابان سمیه، نرسیده به خیابان حافظ، حوزه هنری، طبقه همکف، دبیرخانه مرکزی جشنواره های حوزه هنری ارسال کنند.

عکس از: عکاس مسلمان

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

27 − 17 =