مجری «هفت» مشاور فیلمی با موضوع ترور دانشمندان هسته‌ای شد

بهروز افخمی

صبح هنر | بهنود محمدپور نخستین فیلم بلند سینمایی‌اش را با نام «مترو» درباره ترور دانشمندان هسته‌ای نیمه دوم آبان کلید می‌زند.

نکته جالب درباره این فیلم آن است که بهروز افخمی که خود سال قبلی فیلمی به نام «روباه» را با این مضمون ساخته بود، اینجا هم به عنوان مشاور فیلمنامه و کارگردانی حاضر است.

روزنامه «سینما» با انتشار این خبر  نوشته است:

بهنود محمدپور درباره این فیلم گفت: چند سال پیش که ماجرای ترور دانشمندان هسته‌ای پیش آمد طرحی درباره ترور دانشمندان هسته‌ای به ذهنم رسید. ضمن اینکه فضای سینمای ایران طوری شده که فیلمسازان کمتر سراغ فیلم‌های اکشن می‌روند. از اینرو تصمیم گرفتم روی این قضیه تمرکز کنم و این طرح را نوشتم.

بهنود محمدپور درباره عوامل فیلم «مترو» گفت: پروانه ساخت فیلم به تازگی صادر شده و این روزها در حال انتخاب عوامل و دیگر مراحل پیش تولید هستیم و قصد داریم اگر همه چیز طبق برنامه پیش برود نیمه دوم آبان فیلم را کلید بزنیم. در این فیلم بهروز افخمی هم در مرحله نگارش فیلمنامه و هم در کارگردانی به عنوان مشاور حضور دارد. همچنین حضور امیر کریمی به عنوان مدیر فیلمبرداری و بهرام محمدی‌پور به عنوان تهیه کننده در این فیلم قطعی شده است.

سعید راد در قامت یک تروریست

بهنود محمد پور با اعلام اینکه حضور سعید راد در این فیلم قطعی شده گفت: سعید راد در این فیلم نقش یک تروریست را به عهده دارد. داستان «مترو» با ترور یک دانشمند هسته‌ای شروع می‌شود و ماجرا را از دید سوم شخص و رسانه‌ها دنبال می‌کنیم و داستانمان در «مترو» تمام می‌شود.

فیلم در بخش خصوصی تولید می‌شود!

محمدپور با بیان اینکه برای ساخت این فیلم کمک دولتی نگرفته گفت: ما سراغ چند نهاد و سازمان برای کمک رفتیم اما همه آنها گارد بسته‌ای داشتند و فیلم «مترو» را با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی خواهیم ساخت.

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

72 − = 64