مراسم رونمایی از كتاب «فرنگیس» برگزار می‌شود

به گزارش پایگاه خبری هنر انقلاب «صبح هنر»، حجت‌الاسلام والمسلمین دكتر سید مهدی خاموشی ریس سازمان تبلیغات اسلامی، مرتضی سرهنگی مدیر دفتر ادبیات و هنر مقاومت حوزه هنری، مهناز فتاحی نویسنده كتاب و فرنگیس حیدرپور راوی كتاب سخنرانان این مراسم هستند.

فرنگیس

پخش فیلم مستند «كتاب و قصه‌خوانی» براساس روایت این كتاب از دیگر بخش‌های این مراسم است.

كتاب «فرنگیس» یكی دیگر از آثار با موضوع خاطرات زنان در جنگ و درباره زندگی فرنگیس حیدرپور است. وی از زنان قهرمان دوران دفاع مقدس كرمانشاه به شمار می رود.

مهناز فتاحی درباره این كتاب گفت: در زمان جنگ تحمیلی كه مردان روستا به جبهه های جنگ رفته بودند دشمن توانسته بود از سمت گیلان غرب وارد مرزهای كشورمان شود. بنابراین زنان و بچه های منطقه به دامن كوه ها پناه برده بودند. فرنگیس یك بار كه به روستا برمی‌گردد تا برای زنان و بچه‌ها آذوقه ببرد، دشمنان سد راهش می‌شوند كه او با تبر یكی از آنان را به هلاكت می رساند و دیگری را اسیر می گیرد.

این نویسنده با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری درباره بانو فرنگیس گفت: تندیس این شیرزن در یكی از میادین شهر كرمانشاه نصب شده و همه با این بانو و مبارزات وی آشنا هستند. وقتی مقام معظم رهبری در سفر خود به كرمانشاه از رشادت‌های این بانو گفتند ماجرا برایم جالب‌تر شد. هر چند همواره از همان زمانی كه به خاطره‌نگاری مشغول بودم از خدا می‌خواستم تا بتوانم خاطرات فرنگیس را هم بنویسم و شخصیت او را معرفی كنم.

گفتنی است، آیین رونمایی از كتاب «فرنگیس»؛ خاطرات فرنگیس حیدرپور نوشته مهناز فتاحی ساعت 16 روز شنبه هفدهم مردادماه با حضور جمعی از مدیران فرهنگی، مسئولان استان كرمانشاه و نمایندگان مردم كرمانشاه در مجلس شورای اسلامی در تالار مهر حوزه هنری واقع در انتهای خیابان سمیه، نرسیده به خیابان حافظ برگزار می‌شود.

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

16 − 6 =