موج اکران مستند «سوغات فرانسوی» در اعتراض به سفر فابیوس +لینک دانلود

به گزارش پایگاه خبری هنر انقلاب «صبح هنر» به نقل از عمار فیلم، خبر سفر «لوران فابیوس» وزیر خارجه فرانسه و عامل اصلی پرونده فروش خون‌های آلوده به ایران با واکنش‌های مختلفی مواجه شد و بسیاری از ایرانی‌ها مخالفت خود را نسبت به حضور لوران فابیوس اعلام کردند.

در همین راستا اکران کنندگان مردمی جشنواره مردمی فیلم عمار هم تصمیم به اکران مستند «سوغات فرانسوی» گرفتند که با استقبال مردم موج اکران این مستند نقاط مختلف کشور را دربرگرفت.

مستند «سوغات فرانسوی» به بررسی پرونده فرآورده‌های خونی که فرانسه در دهه هشتاد میلادی به ایران فروخته بود، می‌پردازد. قربانیان این فرآورده‌های خونی آلوده به ویروس ایدز حدود 1000 نفر از هم‌وطنان ایرانی بودند که اکثرا از بیماری هموفیلی رنج می‌بردند. فرانسه هرگز از ایران به خاطر فروختن داروهای آلوده معذرت خواهی نکرد و حاضر به پرداخت غرامت نشد. متهم اصلی این پرونده لوران فابیوس وزیر امور خارجه ی کنونی فرانسه می‌باشد.

در ادامه بخشی از گزارشات مربوط به این اکران‌ها را می‌خوانید:

محمد فدائی، عضو ستاد اجرایی جشنواره فیلم عمار استان البرز گفت: همزمان با سفر فابیوس مستند «سوغات فرانسوی» در بسیاری از پایگاه‌های بسیج و مساجد استان البرز به اکران عمومی در آمد، فدائی افزود: جهت سهولت تهیه و اکران فیلم‌ها، در ستاد مرکزی جشنواره فیلم عمار استان البرز اقدام به تشکیل تیم توزیع کننده در سطح شهرستان‌های استان البرز نمودیم.

در رامهرمز استان بوشهر هم در کنار برگزاری نمایشگاه کتاب و دفاتر طرح اسلامی- ایرانی اکران مستند «سوغات فرانسوی» در دو سانس از شنبه 10 مرداد آغاز شده است و به مدت یک هفته ادامه خواهد داشت، همچنین علاوه بر اکران مستند «سوغات فرانسوی» دیگر فیلم‌های جشنواره مردمی فیلم عمار هم به نمایش درمی‌آید.

در ادامه اکران‌های مردمی مستند «سوغات فرانسوی»، نمازگزاران اندیشمکی هم در مسجد امام رضا علیه السلام این شهر پس از برگزاری دعای کمیل میزبان این مستند بودند.

همچنین مستند «سوغات فرانسوی» در پایگاه مالک اشتر بر سر مزار آیت ا… نجفی قوچانی اکران شد که استقبال مخاطبان به خصوص دانشجویان را درپی‌داشت و مخاطبان خواستار تداوم اکران این‌گونه مستندها شده‌اند.

در شهرستان مراغه استان آذربایجان شرقی هم مستند سوغات فرانسوی میهمان تعطیلات آخرهفته‌ای مراغه‌ای‌ها بود و این مستند پنج‌شنبه و جمعه هفته قبل در کتابخانه مکتب شهادت مسجد امام حسین علیه السلام برای عموم مردم و در پایگاه حضرت سکینه علیه السلام مسجد امام علی علیه السلام هم برای بانوان اکران شد.

همچنین به همت اکران کنندگان مردمی نیشابور اهالی مسجد قدس، مسجد قاسمیه و مسجد محمد رسول الله(ص) این شهر هم میزبان اکران مستند سوغات فرانسوی شدند که با استقبال نمازگزاران هم همراه بوده است.

در ادامه این اکران‌ها، مستند «سوغات فرانسوی» پس از نماز جماعت در شهر عشق آباد استان خراسان رضوی نیز اکران شد

.

پایگاه مقاومت شهدای لاله تبریز هم در جلسات هفتگی خود که با هدف آشنایی نوجوانان و جوانان با مسائل روز در قالب پخش فیلم‌های جشنواره عمار با موضوعات مختلف تشکیل می‌گردد، همزمان با سفر فابیوس به ایران، مستند «سوغات فرانسوی» را در برنامه اکران خود به نمایش درآورد و پس از اکران در مورد برداشت دانش آموزان بحث و تبادل نظر گردید.

همچنین در نشست سالانه دفاتر انجمن اسلامی دانشجویان دفتر تحکیم وحدت در دانشگاه علوم پزشکی اصفهان، مستند «سوغات فرانسوی» به نمایش درآمده است، دانشجویان قوچانی هم در پایگاه مالک اشتر شهر قوچان در سر مزار آیت الله نجفی قوچانی، به تماشای مستند «سوغات فرانسوی» نشستند.  کارمندان منطقه 7 شهرداری تهران هم میزبان اکران مستند «سوغات فرانسوی» بودند که با بازخوردهای مثبتی بین آن‌ها همراه بوده است.

گفتنی است مردم شهرستان مبارکه و اهالی مسجد امام سجاد(ع) فولادشهر در اصفهان، شهرستان‌های زرین دشت استان فارس و بیرجند استان خراسان جنوبی هم میزبان اکران مردمی مستند «سوغات فرانسوی» بوده‌اند.

در ادامه هم می‌توانید این مستند را دریافت نمایید

تیزر مستند «سوغات فرانسوی» – حجم:7MB

دانلود مستند ( حجم :278MB )  کیفیت بالا

دانلود مستند ( حجم 70MB) کیفیت پایین

همچنین در صورتی‌که قادر به دانلود مستند نمی‌باشید می‌توانید با شماره تلفن 021 889 85 374 تماس بگیرید و یا پس از ثبت‌نام درسامانه اکران جشنواره فیلم مردمی عمار، نسبت به تهیه آن اقدام نمایید

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

− 9 = 1