«میثاق» و «سفیر فیلم» با دست پر به عمار آمدند

به گزارش صبح هنر، مرکز فرهنگی میثاق با شش و سفیرفیلم با نه اثر در چهارمین جشنواره مردمی فیلم عمار شرکت می‌کنند.

مرکز فرهنگی میثاق همچون سالهای گذشته  امسال نیز در جشنواره مردمی فیلم عمار شرکت می‌کند. این مرکز با شش فیلم در جشنواره عمار امسال شرکت می کند.

بنابر گزارش تسنیم، «تولد در زمین سوخته» به کارگردانی وحید فرجی، «سفر به دیار پشتونها» ساخته محسن اسلام زاده، «به نام آزادی» اثر سید محسن موسوی، «سفری برای بازگشت» اثر مصطفی آهنگرها و «افغانستان من» و «نبرد با شیطان» هر دو ساخته محمد مهدی خالقی فیلمهایی هستند که در چهارمین جشنواره مردمی فیلم عمار به نمایش در می آیند.

سال گذشته «نسیم حیات» از مرکز فرهنگی میثاق ساخته مشترک سید محسن موسوی و محسن اسلام زاده از این جشنواره موفق به کسب جایزه شده بود.

سفیر فیلم با نه اثر می آید

محمدحسین زهدی مسئول واحد نمایش سفیرفیلم از ارسال سه اثر جدید این موسسه به سی‌ودومین جشنواره بین‌المللی فیلم فجر خبر داد.

زهدی در گفتگو با فارس بیان داشت:«مستندهای «جای خالی»٬ «نبرد خاموش» و «مصاف 1» را به دبیرخانه جشنواره فیلم فجر ارسال کرده ایم.

وی همچنین گفته است امسال سفیرفیلم با 9 اثر در چهارمین جشنواره مردمی فیلم عمار شرکت خواهد کرد. بنابر این گزارش سفیرفیلم در حوزه آثار بلند، با مستندهای «جای خالی»، «نبرد خاموش»، «کدام انحراف؟»، «مصاف 1» و «شکار طبس» و در حوزه آثار کوتاه، با کلیپ‌های «ارز و عرض»، «بچه‌ها خسته نباشید»، «او با ما» و «ستاره‌های فردا» در جشنواره امسال شرکت می کند.

مسئول واحد نمایش این موسسه در ادامه گفته: در بخش اقلام تبلیغی، تیزر مستندهای «دوپینگی ها»، «انقلاب در خیابان روزولت»، «کدام انحراف؟»، «مهارنشده»، «مصاف 1»، «میراث آلبرتا 1»، «نبرد خاموش»، «بهارستان»، «یزدان تفنگ ندارد» و «شکار طبس» را به دبیرخانه جشنواره ارسال کرده ایم.

وی همچنین از شرکت پوستر آثار «دوپینگی‌ها»، «انقلاب در خیابان روزولت»، «کدام انحراف؟»، «مهارنشده»، «مصاف 1»، «میراث آلبرتا 1»، «نبرد خاموش»، «راه ناتمام» و «یزدان تفنگ ندارد» در بخش پوسترهای جشنواره عمار امسال نیز خبر داده است.

زهدی با بیان آنکه سفیر برای نخستین‌بار است که با این تعداد مستند در هر دو جشنواره شرکت می‌کند، عنوان کرد: امسال برای سومین سال متوالی است که سفیر در جشنواره فیلم فجر شرکت می‌کند.

وی نهایتاً درباره حضور یا عدم حضور «مستند فاکتور صوری» در جشنواره بین المللی فیلم فجر امسال٬ گفت: به دلیل آنکه مدت زمان این مستند، زیر 60 دقیقه است، این مستند در جشنواره فجر قابلیت شرکت ندارد اما در جشنواره‌های سال آتی نظیر عمار شرکت خواهد کرد.

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

− 9 = 1