میرشکاک: حقوق من از یک آبدارچی کمتر است؛ اعتراض شاعر پیشکسوت انقلاب به قدرنشناسی‌های حوزه هنری

صبح هنر | یوسفعلی میرشکاک در حاشیه چهل و نهمین «عصرانه ادبی فارس» با انتقاد از سیستم مدیریت فرهنگی کشور، به تعطیلی کلاس‌هایش در حوزه هنری نیز اشاره کرد و گفت: «این روزها در حوزه هنری معاونی که از نسل جوان است شان من را می‌داند، گفتم 2 سال است که کلاس‌ها را می‌آیم و خدا می‌داند حقوق من از یک آبدارچی کمتر است چون مدرک ندارم.»

او با اشاره به این که داشتن مدرک شرط اصلی برای برپایی کلاس‌ها نمی‌شود و تجربه شاید در کنار آن مهمتر تلقی شود چرا که ممکن است تعطیلی هر کلاسی ظلمی بر جامعه ادبی باشد، تاکید کرد: «بزرگان تاریخ نیز مدرک ندارند، شاید پایین بودن مدرک بهانه‌ای برای رعایت نشدن حقوق ما از سوی آنها باشد.»

میرشکاک با اشاره به سابقه فعالیت‌هایش که مورد توجه رهبر معظم انقلاب بوده‌ است، و پیرامون روزهای بازنشستگی گفت: «از سال‌های دور در حوزه هنری فعالیت می‌کنم، حوزه هنری نهادی انقلابی است. از روزهای ابتدای آغاز کار من سالها می‌گذرد و با اینکه مدتی است بازنشسته شدم و سنم هم به بازنشستگی رسیده ولی افرادی چون من که سالهاست در این حوزه فعالیت می‌کنیم قدر دانسته نمی‌شویم. پس دیگر بس است.»

بر اساس این گزارش، روز گذشته خبرگزاری فارس در گزارشی به تعطیلی کلاس این شاعر در حوزه هنری اشاره کرده بود که او در این نشست به آن اشاره کرد. (گزارش تعطیلی کلاس‌های میرشکاک را از اینجا بخوانید.)

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

86 − = 77