نهضت مردمی پوستر های انقلاب چهار ساله شد

همزمان با جشن میلاد فرخنده ختم رسل و امام صادق علیهما السلام محفل جشنی به پاسداشت چهارسال فعالیت خالصانه‌ی شبکه‌ی مردمی نهضت پوستر انقلاب در زمینه‌ی هنر و فرهنگ انقلاب، در مشهد برگزار شد.

به گزارش صبح هنر، در این جشن که با حضور اعضای نهضت و خانواده‌ی آنان برگزار شد، چهره‌ها و تشکّل های فرهنگی و مردمی، معاونت فرهنگی اجتماعی شهرداری مشهد، نمایندگان شورای شهر و نماینده‌ی فرماندهی سپاه امام رضا (ع) نیز حضور داشتند.
استاد نجابتی، مهمان ویژه‌ی این مراسم در بیاناتی به نقش مهم پوستر در اجتماع اشاره کرد و ورود طراحان به موضوعات اجتماعی بویژه دغدغه‌های رهبری در این زمینه را یک رسالت انقلابی برشمرد. اهمیت تولید پوستر به صورت تیمی و هم افزا نیز مورد تاکید استاد نجابتی قرار گرفت.
متن کامل این سخنرانی بزودی منتشر خواهد شد.


در ابن مراسم سد محمدرضا میری، دبیر نهضت مردمی پوستر انقلاب گزارشی از فعالیت های چهارساله‌ی نهضت و همچنین رویکردهای آینده‌ی آن ارائه داد.
تولید پوستر با مضامین فرمایشات و دغدغه های ولی امر مسلمین، عدم گرایش سیاسی و جناحی، استقلال مالی، انجام پروژه های گروهی و هم افزا، ارائه اثر برای مردم به صورت رایگان، کشوری بودن شبکه‌ی فعالان و توزیع کنندگان و فعالیت برون مرزی از ویژگی هایی بود که وی برای نهضت مردمی پوستر انقلاب برشمرد.
برگزاری کارگاه های کشوری و فراهم آوردن فضای جدی در مقوله‌ی آموزش گرافیک انقلاب نیز از رویکردهای آینده‌ی این نهضت خواهد بود.
در ادامه‌ی این مراسم، فراخوان آینده‌ی نهضت با عنوان(ایران جوان) و با موضوع اقزایش جمعیت و با بخش ویژه‌ی پوستر طنز اعلام گردید. متن این فراخوان نیز به زودی بر روی سایت نهضت مردمی پوستر انقلاب قرار خواهد گرفت.
همچنین از نرم افزار آثار نهضت رو نمایی شد. در این نرم افزار فایل با کیفیت چاپ 395 پوستر از 91 طراح، همچنین گزارشی از فعالیت های نهضت قرار دارد.
در پایان با کیک تولد نهضت از میهمانان پذیرایی شد.

سایت نهضت مردمی پوسترهای انقلاب به ادرس http://postermovement.ir در دسترس است.

اخبار مرتبط:

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

− 1 = 7