هنرمندان حوزه هنری از بدو انقلاب در كنار رزمندگان بوده‌اند

به گزارش پایگاه خبری هنر انقلاب «صبح هنر»، به نقل از پایگاه خبری حوزه هنری، جلسه هماهنگی تشییع پیكر دو شهید غواص در حوزه هنری با عنوان «سوره اخلاص» عصر امروز 13 مردادماه با حضور مومنی شریف رئیس حوزه هنری، مولوی‌دوست مدیركل روابط عمومی و امور بین‌الملل حوزه هنری، لولاچیان و ستاری، از مسئولان بنیاد ارشاد و رفاه امام صادق(ع) و تنی چند از مسئولان شهرداری، ناجا، راهور، اورژانس و آتشنشانی تهران بزگ و منطقه 6 و … در مسجد آیت‌الله خامنه‌ای حوزه هنری برگزار شد.

محسن مومنی شریف رئیس حوزه هنری در این مراسم ضمن خوش‌آمدگویی به حاضران در جلسه گفت: خدا را شاكریم كه در این سال‌ها حضور شهدا در شهرها و روستا‌ها، جزئی از زندگی ما شده است و پیكر پاك این عزیزان گاه به گاه به شهرهای ما می‌آیند و طراوت و معنویت خاصی را به ما ارزانی می‌كند.

وی ادامه داد: این شهدا به زندگی ما پا می‌گذارند تا ما را از غفلت نجات ‌دهند و بیدارمان كنند و به ما یادآوری كنند كه مقصد را گم نكنیم. اساسا یكی از معانی این جمله كه می‌گویند شهدا زنده هستند، همین است كه حتی بعد از شهادتشان كار احیاگری و روشنگری خود را انجام می‌دهند.

رئیس حوزه هنری با بیان اینكه سه‌شنبه هفته آینده كه مصادف با روز شهادت امام جعفر صادق(ع) است قرار شده دو شهید عزیز كه از غواصان عملیات كربلای چهار بوده‌اند از سمت میدان فلسطین به سوی حوزه هنری تشییع شوند و طی مراسمی در مقابل مسجد آیت‌الله خامنه‌ای حوزه هنری به خاك سپرده شوند.

مومنی شریف اظهار كرد: حوزه هنری مكانی است كه هنرمندان آن از بدو پیروزی انقلاب اسلامی و همچنین در طول دوران دفاع مقدس با شهدا همراه بوده‌اند و در كنار رزمندگان اسلام به نوبه خودشان مبارزه با دشمنان انقلاب را پیش برده‌اند. اشعار شاعران حوزه هنری در جبهه‌های جنگ تحمیلی زمزمه می‌شد، نقاشی‌های نقاشان حوزه هنری با موضوع دفاع مقدس بارها و بارها آرمان‌های انقلاب را به نمایش گذاشته است و هنرمندان موسیقی و داستان‌نویسان و فیلمسازان و دیگر هنرمندان این نهاد هر یك به نوبه خودشان در كنار رزمندگان كار هنری خودشان را انجام داده‌اند.

وی افزود: بسیاری از این هنرمندان امروز در بین ما نیستند از جمله اینان مرحوم رسول ملاقلی‌پور است كه فیلم‌های دفاع مقدسی او هرگز از خاطره ما محو نمی‌شود.

به گفته رئیس حوزه هنری به همین منظر بی مناسبت نیست كه شهدا در حوزه هنری حضور داشته باشند تا نمادی از آن روزهای باشكوه جنگ ما بر علیه دشمنان اسلام و انقلاب باشند و ما را نسبت به همراهی هنرمندان و رزمندگان جنگ تحمیلی در آن برهه تاریخی متذكر شوند.

وی گفت: ما از مدت‌ها پیش به دنبال برگزاری چنین مراسمی بودیم و درخواست دفن شهدا را در حوزه هنری داده بودیم. تا اینكه بعد از تشییع 270 شهید غواص كه چندی پیش با حضور گسترده و چشمگیر مردم و صدور پیام معنادار رهبر انقلاب انجام شد، سردار باقرزاده وقتی استقبال هنرمندان حوزه هنری از شهدای غواص را دید، به ما وعده داد كه دو شهید را برای تدفین در حوزه هنری به اینجا بیاورد. ایشان اكنون به وعده خودشان عمل كردند و ما سه‌شنبه هفته آینده طی مراسمی این دو شهید را در حوزه هنری دفن خواهیم كرد.

مومنی شریف در پایان از دست‌اندركاران امر تفحص پیكرهای شهدا و همه كسانی كه برای برگزاری مراسم تشییع شهدا فعالیت می‌كنند و خواهند كرد تشكر و قدردانی كرد.

در ادامه این مراسم مسئولان حاضر در این جلسه بنا به مسئولیت‌هایشان آمادگی خود را برای حضور و ارائه خدمات برای برگزاری بهتر مراسم اعلام كردند.  همچنین در این جلسه با تقسیم اولیه فعالیت‌ها شرح‌ وظایف هر یك از نهادها و ارگان‌ها مشخص شد.

بنا به تصمیم حاضران در این نشست، جلسه هماهنگی نهایی برای برگزاری هر چه باشكوه‌تر مراسم تشییع دو شهید غواص از مسجد امام صادق(ع) در میدان فلسطین تا مسجد آیت‌الله خامنه‌ای حوزه هنری روز شنبه هفته آینده 17 مردادماه برگزار خواهد شد.

در پایان این مراسم هم از پوستر مراسم تشییع و تدفین دو شهید غواص كه توسط یكی از هنرمندان حوزه هنری طراحی شده بود، رونمایی شد.

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

66 − = 57