عمار، خط بطلانی بر مشهورات سینمای روشنفکری/ از سخنان مهم آیت الله جنتی تا تقدیر از سلحشور

 اختتامیه چهارمین دوره جشنواره مردمی فیلم عمار شب گذشته در سینما فلسطین برگزار و برگزیدگان آن شناخته شدند. اختتامیه دیشب جشنواره عمار در سینما فلسطین گردهمایی همه کسانی بود که معتقد بودند سینما نیاز به ورود به موضوعات و راه‌های دیگری هم دارد.

جلیلی:استقبال از عمار نشان داد انحصار رسانه‌ای جهان را رنج می‌دهد/حتی یک فیلم در مورد شهدای ترور نداریم

این مراسم با تلاوت قرآن و با حضور آیت‌الله جنتی رئیس شورای نگهبان و پدر شهید احمدی روشن و همچنین حضور هنرمندان و خانواده شهدا و جانبازان دفاع مقدس آغاز شد.
وحید جلیلی رئیس شورای سیاست‌گذاری جشنواره فیلم عمار به عنوان اولین سخنران مراسم گفت: در اختتامیه جشن فیلم عمار گردهم آمدیم تا این نقطه آغازین موج نو در سینمای انقلاب اسلامی را ارج بگذاریم و با حضور گرم خودشان به سه نسل جوان انقلاب انرژی بدهد.

جلیلی در ادامه گفت: لازم است در ابتدا از خانواده شهدا تشکر کنم که در این مراسم حضور یافتند و لازم می‌دانم از عالم ربانی و عمار دوران حضرت آیت‌الله العظمی جنتی تشکر کنم که دعوت فرزندان خودشان را در موج نو سینمای انقلاب اسلامی پذیرفتند و با حضور خود معنای دیگری به جشنواره عمار بخشیدند.

جلیلی در بخش دیگری از سخنان خود به اشاره به تاریخچه جشنواره فیلم عمار گفت: جشنواره عمار در سال 89 و در اولین سالگرد 9 دی برگزار شد. که با 20 فیلم توسط فیلمسازان فیلم حزب‌اللهی آغاز شد و در سال بعد 300 فیلم و در در دوره سوم 700 فیلم و امسال نیز 1000 عنوان فیلم  در این دوره به جشنواره ارسال شد. امسال در بخش دیگری فراخوان بین‌المللی داریم که بیش از 700 اثر در جشنواره عمار ثبت‌نام کردند که همین استقبال بین‌المللی به ما نشان داد انسان‌های زیادی در اقصی نقاط جهان از انحصار پیچیده رسانه‌ای رنج می‌برند. و به دنبال روزنه‌ای هستند که فریاد خود را به مخاطب برسانند. و تلاش داریم در سالهای آتی این بخش را منسجم‌تر برگزار کنیم.

رئیس جشنواره مردمی عمار در ادامه با اشاره به برگزاری دومین دوره جشنواره عمار در غزه گفت: دومین دوره جشنواره عمار چند روز پیش در غزه و با حضور برادران ما در جنبش حماس برگزار شد و خیلی شوق‌انگیز بود و برخی از فلسطینی‌ها در جشنواره می‌گفتند که خیلی از آثار سینمایی ایران در فلسطین هنوز دیده نشده‌اند.

رئیس جشنواره مردمی عمار در ادامه با اشاره به برگزاری دومین دوره جشنواره عمار در غزه گفت: دومین دوره جشنواره عمار چند روز پیش در غزه و با حضور برادران ما در جنبش حماس برگزار شد و خیلی شوق‌انگیز بود و برخی از فلسطینی‌ها در جشنواره می‌گفتند که خیلی از آثار سینمایی ایران در فلسطین هنوز دیده نشده‌اند.

جلیلی در ادامه اظهار داشت: جشنواره عمار تاسیس شده است که این سوال را پاسخ دهد که اولا چرا بسیاری از کارهایی که تولید شده است در حوزه‌های مختلف چون انیمیشن و مستند و داستانی به مخاطب نمی‌رسد و حتی در داخل کشور هم مهجور می‌ماند و همچنین در مخاطب بین‌المللی نیز دریغ می‌شود. ثانیا چرا بسیاری از داستان‌ها و معارف به سینمای ما در قالب‌های مختلف راه پیدا نکرده است.

وی با اشاره به حوادث پیش آمده برای مردم ایران در دوره‌های مختلف گفت: کدام ملت در تمام تاریخ سراغ دارید که این همه قهرمان و ماجرا داشته باشد که به جهان بتواند ارائه کند و چرا بخشی از این ماجراها نتوانسته است به قالب سینمای ایران راه پیدا کند. 32 سال پیش رئیس جمهور و نخست‌وزیر و رئیس قوه قضائیه را در این کشور کشتند و صد ها نفر در کشور ترور کردند ولی حتی یک فیلم سینمایی در مورد شهید ترور ساخته نشد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود ضمن اشاره به اینکه سینمای ایران جزو 15 کشور اول دنیا است گفت: سینمای ایران از جهت فنی و امکانات و از نظر نیروی زبده و ورزیده از بسیاری از کشورهای اروپایی جلوتر هست و در کمتر کشوری در جهان 80 تا 90 فیلم سینمایی در آن ساخته شود. سینمای ایران به یمن جمله امام در بهشت زهرا که فرمودند ما با سینما مشکلی نداریم و انقلاب با فحشا مشکل دارد و کلید انقلاب و سینمای ایران مشخص شد از سینمای نحیف و سخیف شاهنشاهی عبور کرد و امام و انقلاب فضا را رو به سینمای ایران گشودند و راه را به روی سینمای منحط بست تا فیلم‌ساز داخلی با کنار گذاشتن معیارهای غلط به معیارهای درست بیندیشد.

جلیلی همچنین افزود: انقلاب اسلامی خدمات بزرگی به سینمای ایران کرده است. و مطمئنا سینما هم خدمات زیادی به انقلاب کرده است که می‌توان از جمله آثار دوره دفاع مقدس گفت. اما سوالی که اینجا وجود دارد اینکه ظرفیت‌ها چقدر بوده است و چه مقدار از این ظرفیت‌ها استفاده شده است.

وی در ادامه افزود: جشنواره عمار آمده است که این فاصله را پر کند و بحمدالله در این چند سالی که جشنواره عمار برگزار شده است بسیاری از مشهوراتی که در سینمای ایران وجود داشته را خط بطلان کشیده است.

سلحشور:سلحشور قصه را از قرآن می‌گیرد و توفیق را هم خدا به او می‌دهد/ وظیفه‌ام را انجام داده‌ام

مراسم تقدیر از فرج‌اله سلحشور مراسم بعدی اختتامیه چهارمین جشنواره فیلم عمار بود

آیت‌الله جنتی، سردار نقدی جمال شورجه، ابولقاسم طالبی، حسن عباسی، جهانگیر الماسی و ناصر هاشم‌زاده؛ نادر طالب‌زاده؛ خانواده شهدای احمدی روشن و خالقی پور، نوری؛ خراسانی و محققی برای اهدای لوح تقدیر و فانوس زرین جشنواره جهت تقدیر از فرج‌اله سلحشور روی سن آمدند و از او بابت یک عمر مجاهدت در عرصه فرهنگی تقدیر کردند.
آیت‌الله جنتی لوح تقدیر را به سلحشور اهدا کرد.

بعد از اهدای لوح فرج‌الله سلحشور بعد از دریافت لوح تقدیر و فانوس جشنواره در سخنانی کوتاهی گفت: وقتی بچه‌ای می‌خواهد در سفره چیدین به والدین خود کمک کند پدرو مادر زیر سینی غذا را می گیرند و به فرزنداشان کمک می‌کنند تا سفره‌ را بچینند، سلشحور نیز در سینما این‌گونه است. سلحشور قصه را از قرآن می‌گیرد، توفیق را هم که خدا به او می‌دهد، ابعاد هنرمندی کار را نیز با کمک هنرمندان انجام می‌دهد، تنها کار سلحشور این است که زیر سینی را می‌گیرد تا پدرو مادرش به او کمک کنند.

وی افزود: من از این تقدیر سپاسگذارم ولی هیچی را از خودم نمی‌دانم، اگر هم کاری انجام داده‌ام وظیفه‌ام بوده است. استادی هنرمندان و دانشمندان این کشور هر کدام به سهم خود و وظیفه‌شان را انجام می‌دهند و من کاری بیشتر از دآنها انجام ندادم.

کارگردان سریال یوسف پیامبر در ادامه با طرح خواهشی از مسئولین گفت: هنرمندان کسانی هستند که در یک رشته تخصص دارند، نباید آنها را با علما، بزرگ و همطراز کرد. گاهی در جامعه ما برای هنرمندان بیش از حد ارزش قائل می‌شود، اگر هنرمند کاری می‌کند باید در حد خودش از او تقدیر کرد.

سلحشور اضافه کرد به جای اینکه حضرت علی اکبر(ع)، احمدی روشن و شهید فهمیده الگوی ما باشند هنرمندان الگوی ما شده‌اند، باید همین قدر که برای هنرمندان ارزش قائل هستیم برای دیگران هم در جامعه ارزش قائل شویم.

وی در پایان از مسئولین جشنواره عمار تقدیر و تشکر کرد.

آیت‌الله جنتی: امیدواریم هنر متعهد تکثیر شود/امام اعتقاد داشت سینمای سالم از صدها منبر باارزش‌تر است

آیت‌الله جنتی،دبیر شورای نگهبان میهمان ویژه مراسم اختتامیه جشنواره عمار بود.آیت‌الله جنتی در ابتدای سخنانش در مورد حضور در اختتامیه جشنواره عمار گفت حضور من در این جلسه بسیار دوست داشتنی یک حالت غافلگیرانه داشت من به آقای جلیلی گفتم که من برای نماز آمدم به اینجا؛ اما دوستان از من خواستند تا سخنرانی کنم.

جنتی با ذکر خاطره‌ای از امام گفت: زمانی من در خدمت امام حضور داشتم و فیلمی ارزشمند برای ایشان به نمایش درآمد. امام فرمودند این فیلم و امثال این فیلم‌ها به اندازه صد منبر ما ارزش دارند و می‌تواند خیلی نقش روشنگری داشته باشد.

جنتی با اشاره به فیلم توبه نصوح گفت: من خودم وقتی فیلم توبه نصوح که آقای سلحشور در آن نقش داشتند را دیدم یک جمله‌ای از این فیلم در ذهن من نقش بست که در آن یک شخصیتی در نقش مظلوم رو به شخصیت ظالمی کرد و گفت حق مرا بده. این جمله به شدت روی من تاثیر گذاشت و ماندگار شد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به فیلمی که در سالن پخش شد گفت: هنرمندان می‌توانند نقش مهمی در تربیت انسان داشته باشند و من همیشه این سوال برایم وجود داشت چرا آنقدر هنرمند متعهد را نداریم که پاسخی خیلی از نامربوط‌ها را بدهند. هنرمندانی که فیلم‌هایی بسازند و فساد آمریکا را به تصویر بکشند تا دیگر آمریکایی‌ها نتوانند سرشان را بلند کنند و همچنین در قضیه فتنه نیز می‌توانیم کارهای هنری بیشتری بسازیم به‌طوری که کسی هوس دفاع از فتنه را نتواند بکند و این آثار هنری؛ آثار و آسیب‌هایی که در سال 88 اتفاق افتاد و باعث گمراهی عده‌ای شد را نشان دهد.

جنتی در پایان سخنان خود گفت: نقش هنر در تربیت انسان نقش والایی است و امیدواریم عزیزانی که در این قضایا حضور دارند بتوانند هنرمندان از جنس خود را تکثیر کنند و این هنر متعهد گسترش یابد.

«پایداری»؛ ترانه جدید حامد زمانی رونمایی شد

«پایداری»، نام جدیدترین ترانه حامد زمانی است که هم‌اکنون در سینما فلسطین طنین‌انداز شده است.

این خواننده که ترانه «گزینه‌های روی میز» او در افتتاحیه جشنواره عمار با استقبال مخاطبان همراه شده بود این بار و در مراسم اختتامیه ترانه دیگری با نام «پایداری» را با موضوع شهدای هسته‌ای برای اولین بار اجرا کرد. ترانه «پایداری» را میلاد عرفان‌پور سروده است.

این ترانه به شهیدان هسته‌ای مصطفی احمدی روشن و مجید شهریاری تقدیم شد. حامد زمانی بعد از رونمایی از ترانه جدید خود «پایداری» از پدر شهید احمدی روشن تقدیر کرد و گفت امیدوارم همه در مسیری گام برداریم که شرمنده خانواده شهدا نباشیم.

طالب‌زاده:‌صدای عمارهای جهانی شنیده خواهد شد

نادرطالب‌زاده که برای اهدای جوایز بخش بین‌الملل به روی سن آمده بود با اشاره به مطلبی که بی بی‌سی فارسی در مورد جشنواره عمار و بخش بین المللی آن کرده بود گفت: ما گفته بودیم که عمارهای بین‌المللی مورد هجمه برخی کشورها و رسانه های صهیونیستی قرار می‌گیرند، این شبکه به همین مطلب عکس العمل نشان داده بود و گفته بود که جشنواره عمار و بخش بین‌الملل آن چه می‌گوید؟ما در این جشنواره چیزی جز این نمی‌خواستیم بگوییم که ما از این عمارهای بین‌المللی در دنیا زیاد خواهیم داشت و هم صدایشان و هم حضورشان ادامه خواهد داشت.

طالب‌زاه ضمن دعوت از خانم ماریه پومیه به روی سن برای دریافت جایزه ویژه بخش بین‌المللی گفت: خانم پومیه از اشخاصی است که در مستند «بین سندان و چکش» محمد محمدی‌نجات حضور داشت و خانم کومیه برای  ساخت ادامه این مستند به ایران آمده است.

این مستند  به انفجار یک مرکز صهیونیستی در کشور آرژانتین اشاره دارد. انفجاری که صهیونیست‌ها آن را به گردن ایران انداختند.

جایزه ویژه بخش بین‌‌الملل به ماریه پومیه اهدا شد و همچنین جایزه ویژه مرگ بر آمریکا به خاطر فیلم «گاو خشمگین» به نقویان اهدا شد.

مفیدی‌کیا: «لکه» ادای دین به شهدای 8 ماه دفاع‌مقدس بود

اهدای جوایز به برندگان بخش داستانی جشنواره عمار بخش دیگر این مراسم بود.تعدادی از برندگان روی سن آمدند و سخنان کوتاهی گفتند

موسی خوانزاده پور که برای فیلم داستانی «شربت سینه» جایزه گرفته بود گفت: با آمدن این موج جدید از بچه‌های اوج حوزه هنری و بسیج دیگر نمیگذاریم فیلم ضدارزشی در ایران ساخته شود،

مرتضی‌علی عباس میرزای نیز که برای «درختان حماسی»در این بخش برگزیده شده بود در ادامه گفت:‌این بچه‌هایی که امروز در جنشواره عمار جایزه گرفتند یک موج جدید هستند که به سینما آمده‌اند.موجی که ادامه دار خواهند بود.

اما جایزه اصلی این بخش به محمدباقر مفیدی‌کیا برای فیلم «لکه» تعلق گرفت. مفیدی‌کیا گفت: این فیلم در تیتراژ تقدیم شده است به شهدای هشت ماه دفاع مقدس. امیدوارم فیلم لکه برای آنان که جشن مردم‌سالاری دینی‌شان در سال 88 به کامشان تلخ شد، آرامش‌بخش باشد. ایده فیلم لکه را محمدرضا شفاه مدیر خانه داستانی و تهیه‌‌کننده این فیلم مطرح کرد.

احمد نجفی، بازیگر سینما و تلویزیون نیز پس از اهدای جوایز بخش فیلم‌های داستانی خطاب به حاضرین گفت: کاش خانم پومیه در سالن بود تا صحبت‌های من رابشنود . تا آنجایی که شعور من می رسد و تاریخ را خوانده ام هیچ وقت ندیده ام که یک شیعه در یک جای دنیا بمب بگذارد و آدم های دنیا را بکشد. یک نگاه به تاریخ جنگ بیندازید تا ببیند وقتی دشمنان ایران علیه ما بمب شیمیایی استفاده کردندامام خمینی گفتند جواب آنها را ندهید. ما افتخارمان این است که اگر بخواهیم بجنگیم هم رودرو بجنگیم.

ماجرای درخواست یک عرب برای جایگزینی عکس امیر کشورش با رهبر انقلاب در «پیام راشل‌کوری»

 جوایز بخش پویانمایی جشنواره عمار آخرین بخش اختتامیه جشنواره عمار پیش از اکران فیلم برگزیده امسال بود.

در مراسم اهدای جوایز برگزیدگان بخش پونمانمایی چهارمین جشنواره عمار ، یک جایزه ویژه و فانوس به خواهر شهید امیر حسام‌قدرت اهدا شد. شهید حسام قدرت 22 سال پیش برای صداوسیما پویانمایی می‌ساخت و یکی از ساخته‌های او به نام «معاد» از تلویزیون پخش شده بود.
بهروز دل ‌خندان سازنده انیمیشن «سلامی برای روح الله» فانوس خود را از طریق آقای مومنی به رهبر انقلاب تقدیم کرد.

همچنین فرهاد عظیما سازنده مستند پیام «راشل کوری 2» بعد از دریافت فانوس بهترین انیمیشن گفت:  زمانی که ما «پیام راشل کوری 1» را ساختیم سراغ خیلی از سازمان های مختلف رفتیم تا از این کار حمایت کنند؛ یک عرب از ما خواست که تصویر رهبر را از این انیمیشن حذف کنیم تا از این فیلم حمایت کند. او از ما خواست که عکس امیر یک کشور عربی را داخل انیمیشن بگذاریم ولی ما این کار را نکردیم و بعد از آن پیام راشل کوری 2 را ساختیم و این مسیر را ادامه می دهیم

او گفت عمار یک جشنواره نیست، بلکه یک پدیده فرهنگی است و از زمانی که عمار لبخندی بر صورت رهبر انداخت برای ما ارزشمند شد

در انتهای مراسم فیلم لکه ساخته بهروز مفیدی کیا که به موضوع فتنه 88 می پردازد اکران شد.

برگزیدگان بخش‌های 10 گانه چهارمین جشنواره فیلم عمار 

 برگزیدگان چهارمین جشنواره فیلم عمار در بخش های بین الملل، داستانی، روحانیت و بیداری اسلامی، روایت شهادت، اقتصاد مقاومتی، تاریخ معاصر، نقد درون گفتمانی، جنگ نرم، فتنه 88 و انیمیشن معرفی شدند.

همزمان با برگزاری اختتامیه چهارمین جشنواره مردمی فیلم عمار در سینما فلسطین اسامی برگزیدگان در 10 بخش اعلام شد. بر اساس این گزارش برگزیدگان در بخش های بین الملل، داستانی، روحانیت و بیداری اسلامی، روایت شهادت، اقتصاد مقاومتی، تاریخ معاصر، نقد درون گفتمانی، جنگ نرم، فتنه 88  و انیمیشن معرفی شدند.

بخش اقتصاد مقاومتی:
هیأت داوران بخش اقتصاد مقاومتی جشنواره مردی فیلم عمار، از بین مجموع آثار راه یافته به بخش مسابقه با در نظر گرفتن ویژگیهای فنّی، هنری و محتوایی نتایج داوری را به شرح زیر اعلام کرد:
آقای «یزدان کیانی» به علت «پیوند دفاع مقدس و اقتصاد مقاومتی» در مستند «آوای دستان» شایسته تقدیر شناخته شد. همچنین آقای «تقی قاسم پور» به علت «دستاورد فنّی و هنری در تصویر برداری» مستند «کایر»، آقای «علی خسروی» به علت « آسیب شناسی اقتصاد ایران» در مستند «نفت سیاه»، آقای «روح الله رحیمی» به علت «توجه به اقتصاد دانش بنیان» در مستند «تابش» و آقای «مهدی رسول پور» به علت «توجه به اقتصاد مردمی» در مستند «کایر» به عنوان برگزیدگان این بخش معرفی شدند. جایزه ویژه هیأت داوران نیز به آقای «مصطفی رضوانی» به علت «خلاقیت در کارگردانی و مضمون مناسب» در مستند «نبرد خاموش» داده شد.

بخش انیمیشن:
در بخش انیمیشن نیز هیات داوران برگزیدگان را به ترتیب زیر اعلام کردند:
برگزیده ها:آقایان «امیر محمد زاده و سلمان خورشیدی» برای انیمیشن «سکو»/آقای «بهروز خندان دل» برای انیمیشن «سلام بر روح الله»/ آقای «بهروز سلطانی فر» برای انیمیشن  «مروارید سرخ»
لوح افتخار: آقای «محمدامین همدانی» برای انیمیشن «9:20 در بوشهر »/آقای «محمد افشار نژاد» برای انیمیشن  «نامه ای برای آفتاب» /آقای «هادی محمدیان» برای انیمیشن «بینا و دینا»
بخش نگاه ویژه و دستاورد فنی: آقای «فرهاد عظیما» برای انیمیشن پیام راشل کوری2/آقای « عباس عسگری» برای مجموعه سربازان بین الملل/آقای «مجید آسودگان» برای مجموعه ثریا

بخش نقد درون گفتمانی، فتنه 88 و جنگ نرم:
در بخش نقد درون گفتمانی، فتنه 88 و جنگ نرم برگزیدگان به ترتیب زیر معرفی شدند. در این بخش هیچ کدام از آثار شایسته دریافت جایزه ویژه هیات داوران نشد.
فانوس بلورین: میراث آلبرتا، این جا چراغی روشن است، فرصتی برای دیدن، او با ما، جای خالی، دکتر سلام.
لوح افتخار: موسیقی ما، این کشت تلخ است، داوطلبین عزیز، یک عاشقانه آرام، چند شاخه گل مریم، ژست.
تقدیر: نیمه دوم، صد مرتبه از روی خدا بنویس.
محمدحسن یادگاری که برای مستند داوطلبین عزیز لوح بخش  درون گفتمان و فتنه 88 را دریافت کرد در سخنانی گفت:‌بهتر است ما این بخش را جدی بگیریم زیرا جشنواره خوداصلاح‌گر و با جدی گرفتن این بخش خودمان را بهتر می‌شناسیم. وی گفت : امیدوارم در این جشنواره فرماندهان رسانه‌ای برای امام زمان ساخته شود.اولین باری که پدرم من را به سینما برد فیلم «بچه‌های آسمان» مجیدی را در سینما دیدم و از آنجا با فیلم ارزششی آشنا شدم. امیدوارم فانوس‌هایی که در این جشنواره به برندگان اهدا می‌شود روشنگر راه ما باشد تا ما به سیمرغ حقیقی که همان فناء بالله برسیم نه آن سیمرغ بلورینی که به همه می‌دهند.

بخش داستانی:
در بخش داستانی نیز هیات داوران برگزیدگان را به ترتیب زیر معرفی نمودند:
در بخش  فیلم کوتاه ضمن تقدیر از اثر «تکلیف» ( رضا شرفی)، فانوس بلورین به «شربت سینه» (موسی خوانزاده پور) تعلق گرفت. و لوح افتخار این بخش به «درختان حماسی»(مرتضی‌علی عباس میرزایی) و «کرایه ها آماده» (حسین دارابی) تقدیم شد.
در بخش فیلم داستانی نیمه بلند نیز تندیس بهترین فیلم به فیلم داستانی «لکه»  ساخته محمدباقر مفیدی کیا تعلق گرفت.
در بخش فیلم نامه نیز تندیس بهترین فیلم نامه به  فیلم «رو به قبله» ساخته امیر مهدی پوروزیری داده شد.
در بخش بهترین دستاورد فنی و هنری نیز تندیس بهترین طراحی صحنه به فیلم «یک روز دیرتر» ساخته مرتضی پور حیدری تعلق گرفت.
از میان نامزدهای بخش فیلم داستانی بلند نیز جوایز به ترتیب زیر تعلق گرفت:
تندیس بهترین فیلم نامه به« فرشتگان قصاب» ساخته سهیل سلیمی و لوح افتخار نیز به «بزرگمرد کوچک» ساخته صادق صادق دقیقی، و «خاک و مرجان» ساخته مسعود اطیابی تقدیم شد.

بخش روایت شهادت:
در بخش روایت شهادت آثار زیر به عنوان برگزیدگان این بخش معرفی شدند: شیرآباد  ساخته محمد حجت احمدی زر، تولدت مبارک ساخته مهدی زمانپور کیاسری، مردی با آرزوهای دوربرد  ساخته علیرضا بوالی و صبحانه با طعم مرگ ساخته محمد علی شعبانی.
همچنین از آثار فرزند کبیرکوه ساخته محمدرضا فریادی، میراث مجید ساخته مصطفی آتشمرد، پاکدشت ساخته علی ملاقلی پور تقدیر به عمل آمد.
مهدی‌ رمانپور کیاسری جایزه خود را به پدر شهید احمدی روشن‌ تقدیم کرد

بخش تاریخ معاصر:
در بخش تاریخ معاصر برگزیده ها به صورت زیر معرفی شدند: انتهای خیابان فلسطین جنوبی  ساخته  هادی حاجت مند، سرزمین افتخار ساخته محسن قیصری، شور وسرور ساخته عباس صالح مدرسه ای و جانشین ساخته کاوه مظاهری
همچنین آثار قربانگاه زائران ساخته مقداد رحیمی حاجی آبادی، بهشت ماندنی است ساخته احمد ابراهیمی و مهرداد طاهری، کاروان ساخته حسین فروتن و سازمانی برای جدایی ساخته ایمان گودرزی شایسته تقدیر شناخته شدند.

بخش روحانیت و بیداری اسلامی:
در بخش روحانیت و بیداری اسلامی نیز مهدی نقویان  کارگردان «گاو خشمگین» برنده جایزه ویژه هیات داوران  و جایزه مرگ بر آمریکا شد.
برگزیده های این بخش نیز به ترتیب زیر معرفی شدند: میلاد مهدوی کارگردان «به رنگ زندگی»/ سید مهدی موسوی کارگردان «شیخ علی»/ سعید ابوطالب کارگردان «دوازده تموز»
همچنین کارگردان های زیر در بخش روحانیت و بیداری اسلامی شایسته تقدیر شناخته شدند: محسن اسلام زاده کارگردان «سفر به دیار پشتون ها»/ محمدحجت احمدی زر کارگردان « شاگرد امام» /سعید صادقی کارگردان« روزگار نو» /رضا برجی و محمود جوانبخت کارگردان «در امتداد غدیر»/ تسنیم

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

− 2 = 2