پرفروش‎ترین کتاب‎های هفته آخر شهریور +جدول

صبح هنر | پرفروش‌های کتاب در آخرین روزهای تابستان ۹۴ متفاوت از هفته های گذشته بود و شاهد ورود اسامی جدید به بازار کتاب بودیم و این نویدبخش پاییزی پر رونق برای کتاب فروشی‌ها است.

کتاب «قاف» تازه‎ترین اثر «یاسین حجازی» با موضوع زندگی پیامبر اسلام حضرت محمد مصطفی (ص) که همزمان با اکران فیلم محمد رسول الله ساختۀ مجید مجیدی توسط انتشارات شهرستان ادب منتشر شده بازار کتاب را تحت الشعاع قرار داد.

البته «رقعه» سروده سیدحمیدرضا برقعی نیز در جدول به عنوان یک مجموعه شعر پرفروش دیده می‌شود.

شیرینی «قاف» جان خواننده می‌نشیند

این کتاب که بازخوانی یاسین حجازی از زندگی آخرین پیامبر از سه متنِ کهنِ فارسى به نام‌های تفسیر سورآبادی، سیرت رسول الله و  شرف النبی است که از ولادت تا رحلت آخرین فرستاده الهی را برای خواننده روایت می‌کند، حاصل تلاش ۴ ساله این نویسنده است که به زیور طبع آراسته شده است. این کتاب به خاطر نوع زبان کهنی که دارد شیرینی بیشتری را در کام جان مخاطب بر جای می‌گذارد.

«قاف» در کمتر از ۱۰ روز به چاپ دوم رسیده و از سوی مخاطبان به خوبی دیده شده است.(اینجا بیشتر بخوانید)

زندگی دختری که جنگ را تحقیر کرد، همچنان می‌فروشد

هفته‌ گذشته بود که خبرگزاری فارس از خیز بلند «دختر شینا» برای تصاحب بازارچه کتاب خبرداده بود و این بار این خیز محقق شده است. هرچند بهناز ضرابی زاده با کتاب «دختر شینا» مدتهاست در اوج است اما روایت این داستان همچنان دلچسب و خواندنی محسوب می شود و توانست در کمتر از یک هفته جایگاه پرفروش‌ترین کتاب در هفته گذشته را از آن خود کند. اینجا بخوانید

روایت قدم خیر محمدی کنعان و زندگی او با سردار شهید ستار ابراهیمی هژیر ، همان حکایت زندگی از پشت صحنه جنگ است، خاطرات زنی که در طول هشت سال ازدواجش با یکی از سرداران دفاع‌مقدس، با دشواری‌های دوری همسر و بزرگ کردن فرزندانش، کنار آمد و به تنهایی زندگی‌ را اداره کرد، چهار دختر و یک پسر به دنیا آورد و همسرش فقط موقع به دنیا آمدن یکی‌شان در کنارش بود. «دختر شینا» از معدود کتاب‌های خاطرات است که زندگی پرفراز و نشیب یک دختر جوان روستایی را در برابر چشمان ما به نمایش می‌گذارد، دختری که آن‌قدر می‌ایستد و می‌افتد و دوباره برمی‌خیزد تا جنگ را تحقیرکند. این کتاب موجب شد نویسنده آن نیز در جمه نویسنده‌های پرفروش در جایگاه اول قرار بگیرد.

ردیف عنوان کتاب
پرفروش اول دختر شینا
پرفروش دوم آن بیست و سه نفر
پرفروش سوم جام جهانی در جوادیه

کتاب فلسفی که پس از چاپ پرفروش شد

مسئول فروشگاه بیدگل اعلام کرد: کتاب فلسفی که به تازگی منتشر شده در میان پرفروش ها جای گرفته است. کتاب «این قرن» نوشته آلن بدیو با ترجمه فؤاد جراح باشی، جدیدترین کتاب از مجموعه فلسفه انتشارات بیدگل است. آلن بدیو، فیلسوف معاصر فرانسوی و منتقد پسامدرنیسم است که در این کتاب قرن گذشته را از زوایای فلسفه، سیاست و ادبیات بررسی می‌کند و برای این منظور از متون مختلف ادبی و فلسفی در قالب ارجاع و نقل قول، مطالبی را ارائه می‌کند.

ردیف نام نویسنده
نویسنده اول بهناز ضرابی‌زاده
نویسنده دوم احمد یوسف‌زاده – داود امیریان – نادر ابراهیمی
نویسنده سوم آیت‌الله جوادی آملی

بر اساس گزارش فارس، زیر بازارچه کتاب خبرگزاری فارس حکایت ۵۳ فروشگاه کتابی را دارد که از پرفروش‌ترین آثار خود طی هفته گذشته خبر می‌دهند. در این بازارچه همه نوع کتاب از کودک و نوجوان تا آثار فلسفی، تالیف تا ترجمه، تصویری تا دیوان شعر مطرح می‌شود. قالب محدود نمی شود و در آن گزارش‌های سیستمی کتابفروشی‌ها اعلام می‌شود.

این گزارش طی هفته‌های گذشته یکساله شد و از این پس در نظر است برخی کتابفروشی‌هایی که طی این مدت همکاری اندکی داشته‌اند کنار گذاشته شده و در قالب تازه کتابفروشی‌های فعال وارد میدان رقابت شوند.

 ردیف عنوان ناشر
ناشر اول سوره مهر
ناشر دوم دفتر نشر معارف
ناشر سوم روزبهان – موسسه جهادی(صهبا) – افق- انقلاب اسلامی

جهت دریافت جدول کامل پرفر‌وش‌های کتاب در هفته چهارم شهریور ۹۴ اینجا را مشاهد کنید.

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

− 2 = 4