کاروان شعر انقلاب به شیراز رسید

به گزارش صبح هنر به نقل از پایگاه خبری حوزه هنری، دراین شب شعر علیرضا قزوه، مرتضی امیری اسفندقه، فاضل نظری، محمد حسین جعفریان، محسن عرب خالقی، احد ده بزرگی، غلامرضا كافی، سید محمود سجادی، محمدحسین بهرامیان، غلامرضا كافی، پروانه نجاتی، ایوب پرندآور، سیدمحمدامین جعفری حسینی، دكتر محمد مرادی، هاشم كرونی و تعدادی دیگر از شاعران شیرازی حاضر بودند و اشعار خود را برای حاضران قرائت  كردند.
مدیرحوزه هنری فارس در شب شعر انقلاب اظهارداشت: شعر انقلاب اسلامی یكی از میوه‌ها و ثمرات انقلاب است كه به طور قطع نقش مؤثری در انتقال و ابقای پیام اصلی انقلاب داشته است.
علیرضا پرورش افزود: این شعر، یكی از قالب‌هایی است كه به‌خوبی توانسته پیام انقلاب را در خود نگه دارد و انتقال دهد.
وی ادامه داد: ما وظیفه داریم از این ابزار قوی و توانمند برای انتقال پیام انقلاب استفاده كنیم و از كسانی‌كه در این عرصه تلاش می كنند، حمایت كنیم .
رییس حوزه هنری فارس تاكید كرد: آرمان هایی كه شاعر انقلاب به آن اعتقاد دارد و میثاق و عهدی كه او با حقیقت بسته است، باعث سنگین تر شدن مسئولیت این قشر می شود.
مدیر مركز آفرینش های ادبی حوزه هنری نیز در این شب شعر ابراز داشت: به عنوان متولیان ادبیات انقلاب كه دغدغه های جدی شعر انقلاب را در سر داریم و پیرو آرمان های امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری هستیم، سعی در برگزاری چنین برنامه هایی هر ساله در استان های مختلف داریم تا شاعران پیشكسوت و جوان را در كنار هم قرار دهیم.
علی رضا قزوه عنوان كرد: شعر انقلاب با گذشت بیش از سه دهه از عمر خود كه چند نسل را در این زمینه پرورش داده است، می تواند در افق های جهانی خود را نشان دهد. زیرا حداقل سه نسل در این سه دهه در كنار هم حضور داشتند.
وی ادامه داد: زایش های شعر انقلاب زمینه ساز تبدیل شدن آن به یك مكتب ادبی شده است. این مكتب خود را به صورت یك سبك به جهانیان عرضه و معرفی می كند.
دومین شب های شعر انقلاب درشیراز به همت حوزه هنری فارس و با همكاری مجمع شاعران اهل بیت(ع)، مركز آفرینش های هنری ادبی نهاد ولی فقیه در دانشگاه علوم پزشكی شیراز،شهرداری شیراز و سازمان بسیج هنرمندان فارس، 15 دی ماه درسالن اسناد وكتابخانه ملی فارس برگزار شد.

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

26 − 18 =