کارگردان برنده اسکار هالیوود: آمریکا تهدیدی جدی برای جهانیان است

الیور استون

صبح هنر | «اولیور استون»، فیلمساز جنجال‌برانگیز آمریکایی که همواره نسبت به سیاست‌های آمریکا معترض بوده است، در جدیدترین اظهارنظر خود گفت: ما (آمریکایی‌ها) مورد تهدید نیستیم، بلکه خود تهدید اصلی هستیم!

به گزارش فارس، «اولیور استون»، کارگردان مطرح آمریکایی که در کارنامه سینمایی‌اش نیز ساخت آثاری انتقادی از سیاست‌های جنگ‌طلبانه آمریکا در جهان به چشم می‌خورد، افزود: آمریکایی بودن خیلی راحت است، این احساس را داری که تو هیچ مشکلی نداری و حق داشتن بهترین هرچیزی را داری و دشمنان تو در همه جا پراکنده‌اند؛ روسیه، چین، ایران و کره‌شمالی. سرمان را زیر برف کرده‌ایم و با خود می‌گوییم ما یک کشور بزرگیم با دسترسی به ۲ اقیانوس، ولی خود همیشه موجب تهدید هستیم. به خوبی همه اینها را می‌فهمم چون من خودم با تمام این واقعیت‌ها زندگی کرده‌ام. «استون» که در حال ساخت یک سریال تلویزیونی تحت عنوان «تاریخچه ناگفته ایالات متحده آمریکا» است، گفت: بهره‌برداری‌های آمریکا در خاورمیانه من را بیش از همه تحت تأثیر قرار داده و زمانی ‌که شروع به مطالعه این تاریخچه ناگفته کردم، یک چیز به معنای واقعی حال من را خراب کرد و آن، تاریخ دخالت‌های ما در خاورمیانه بود؛ دخالت‌هایی کثیف و نابکارانه. وی افزود: ما هیچگاه از آنجا بیرون نیامده‌ایم، یک‌بار آنجا بودیم و پس از آن دیگر برای همیشه آنجا باقی ماندیم. ما کل منطقه را بر هم ریخته‌ایم. هرج و مرج به پا کرده‌ایم. آنوقت داعش را برای آشوب و هرج و مرج در خاورمیانه سرزنش می‌کنیم. وی عنوان کرد: من تنها در نظر دارم بخشی از این داستان را با تاکید بر این مساله که آمریکا همواره یک کشور خودخواه و سودجو بوده است، روایت کنم. کتاب ۷۵۰ صفحه‌ای «تاریخچه ناگفته ایالات متحده آمریکا» و مستند
۱۰ قسمتی به همین نام، بخشی از تلاش‌های «اولیور استون» برای آشنایی مردم آمریکا با تاریخ حقیقی کشورشان است. «استون» در ادامه سخنان خود گفت: هم‌اکنون در مدارس آمریکا دارند کودکان را با دروغ‌ها و آموزش‌های غلط خود به گمراهی می‌کشانند که این یک جنایت محسوب می‌شود. این طرز تفکر باید از چرخه آموزشی ما خارج شود.

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

18 − 13 =