کلمه فجر از نام «جشنواره بین المللی فیلم فجر» حذف شد

به گزارش پایگاه خبری هنر انقلاب «صبح هنر»، رئیس سازمان سینمایی در حکم معرفی میرکریمی در اقدامی عجیب از بخش بین المللی جشنواره فیلم فجر با عنوان «جشنواره بین المللی فیلم ایران» یاد کرد.

کلمه فجر از نام «جشنواره بین المللی فیلم فجر» حذف شد

در حکم رئیس سازمان سینمایی آمده است:

“هنرمند ارجمند، جناب آقای سید رضا میرکریمی؛ به موجب این حکم به سمت «دبیرجشنواره بین المللی فیلم ایران» منصوب می‌شوید. سینمای ایران در سخت‌ترین شرایط توانست پنجره‌ای به بیرون بگشاید؛ و امروز که دربهای جهان به روی فرهنگ وهنر ایران بزرگ باردگر گشوده شد، «جشنواره بین المللی فیلم ایران» می‌تواند همه مشتاقان و دوستداران هنرهفتم را در سرزمین ادب وعرفان و عشق و گفت‌وگو گِردِ هم آورد. جدایی بخش بین‌الملل جشنواره فجر فرصتی است برای برپایی همایشِ بزرگ و با شکوهِ همه سینماگرانی که همچنان به آینده سینمای فرهنگی، هنری و اصیل و انسانی باوردارند. «جشنواره ملی فیلم فجر» ، جشن سال تحویل سینمای ملی ایران و جشنواره بین الملل که پس از این رویداد بزرگ برگزار می شود فرصتی است استثنایی برای تبادل تجربه و اندیشه با سینمای جهان و معرفی تولیدات سالانه سینمای ایران به دوستداران نگاه ایرانی در سینما. این جشنواره که به نام ایران مزین است همچنین بهانه ای است برای معرفی فرهنگ وهنر سرزمینی که آوازه هنر و هنرمندانش جهانی و دیرپای است.

دبیری این رویداد مهم، نیازمند اندیشه‌های خلاق، پیشنه‌ای درخشان و همراهی همه اهالی سینماست. سوابق درخشان تان در سینمای ایران و جهان و جایگاه والای‌تان در مدیریت اصناف نوید بخش رویدادی شکوهمند ودرخورِ نام سینمای ایران است. موفقیت های روز افزونتان را در برگزاری این رویداد مهم از خداوند متعال خواهانم.”

با جدا سازی بخش ملی و بین المللی جشنواره فیلم فجر،امسال بخش ملی به دبیری محمد حیدری در دهه فجر(بهمن ۹۴) و بخش بین‌الملل تحت عنوان جشنواره بین الملل ایران به دبیری سید رضا میرکریمی در اردیبهشت ۹۵ برگزار خواهد شد. رضا میرکریمی هم‌ا‌کنون مدیر عامل خانه سینما است.

بنا بر این گزارش، وقتی سال گذشته با وجود همه انتقادها بخش بین‌الملل جشنواره فیلم فجر از بخش ملی جدا شد و در اردیبهشت ماه 94 برگزار شد، توجیه مدیران، تعامل بهتر با سینمای جهان و بهتر دیده شدن سینمای ایران بود، اما مشخص نیست حذف نام فجر از بخش بین‌الملل نیز در همین راستا است یا خیر؟

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

42 − 33 =