یادداشت رییس اوج بر «بادیگارد» حاتمی‌کیا + عکس جدید

اوج،احسان محمد حسنی،ابراهیم حاتمی کیا،بادیگارد،عکس،یادداشت،سازمان هنری رسانه ای اوج

صبح هنر | احسان محمد حسنی درباره «بادیگارد» حاتمی‌کیا نوشته است: ابراهیمِ سینمای ایران، این ققنوسِ منزل گرفته بر دهانهٔ آتشفشان، بار دیگر پر و بال می‌جُنباند و برای بلند شدن و ارتفاع گرفتن، مهیّا می‌شود. می‌دانم که حال و هوای این روزهای وی بارانی است.

متن یادداشت حسنی را در ادامه می‌خوانید:

اگر خدا بخواهد…

این روز‌ها مراحل پس از تولید فیلم سینمایی «بادیگارد» به سرعت در حال طی شدن است. پروژه‌ای بسیار سخت، طاقت‌ فرسا و پیچیده! که شروعش با شب‌های ماه مبارک رمضان و پایانش با عید سعید قربان مصادف شد… فارغ از آنکه این اثر به جشنوارهٔ فیلم فجر ارائه بشود یا نشود و یا اینکه کیفیت و ضرباهنگ و قصه پر فراز و فرود و ملتهب آن مطابق پیش‌بینی‌ها از آب دربیاید یا نیاید، مهم این است که برادر و استاد بزرگوارم ابراهیم حاتمی‌کیای عزیز و دست‌اندرکاران و یاران صبور، سخت‌کوش و باصفای او چیزی کم نگذاشته‌اند. من شاهد بودم که آقا ابراهیم و همکاران عزیزش در برافراشتن خیمه خوش سر و شکلِ این اثر ارزشمند، از همه وجودشان مایه گذاشتند و بضاعتِ فعلی و امکانپذیرِ موجود در داخل کشور را به میدان آوردند. باقی‌اش با خداست و لطف و محبت همیشگیِ پروردگار… در غیر این صورت در زیر چتر شریفهٔ «لا یکلف الله نفساً الّا وسع‌ها» پناه خواهیم گرفت.

بله، ابراهیمِ سینمای ایران، این ققنوسِ منزل گرفته بر دهانهٔ آتشفشان، بار دیگر پر و بال می‌جُنباند و برای بلند شدن و ارتفاع گرفتن، مهیّا می‌شود. می‌دانم که حال و هوای این روزهای آقا ابراهیمِ ما بارانی است و خداوند هم ان‌شاءالله بر او خواهد بارید.

… و امّا آهای جماعتِ اهل جبهه! آهای جامانده‌های از قافلهٔ شهیدان! آهای مدافعان حریمِ حَرَم! آهای پدران و مادرانِ چشم انتظار فرزندان مفقود الاثر این دیار الهی! شهادت می‌دهم ابراهیم حاتمی‌کیا در ادامه مسیر مجاهدان راه حق و احمد کاظمی‌ها، همدانی‌ها، قاسم سلیمانی‌ها و عزیز جعفری‌ها، در عرصه خطیر و به حال خود‌‌ رها شده فرهنگ و هنر مظلومِ این سرزمین، از آرمان مقدّسش کوتاه نخواهد آمد و برای ملحق شدن به یاران و دوستان شهیدش بی‌تاب است و لحظه‌شماری می‌کند.

امیدوارم خدا وجودِ ارزشمند امثالِ آقاابراهیم‌ها را برای فرزندان نجیب این آب و خاک و طوفان‌های درپیش روی آخرالزمانی، حفظ و عاقبت به خیر کند…

عاقبت این عشق هلاکم کند در گذر کوی تو خاکم کند، یا حسین

لاحول و لا قوه الا بالله العلی العظیم
دلتنگتان هستم… حلالم کنید

اوج،احسان محمد حسنی،ابراهیم حاتمی کیا،بادیگارد،عکس،یادداشت،سازمان هنری رسانه ای اوج

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

− 1 = 1