۱۰ خرداد؛ اختتامیه مسابقه کاریکاتور داعش با داوری ۱۰۷۲ اثر از ۴۳ کشور/ رحیم‌پور ازغدی سخنران مراسم اختتامیه

به گزارش پایگاه خبری هنر انقلاب «صبح هنر»، مدیریت ارتباطات و امور رسانه بنیاد فرهنگی روایت، سازمان فرهنگی هنری اوج و با مشارکت انجمن هنرهای تجسمی انقلاب و دفاع مقدس وابسته به بنیاد فرهنگی روایت و حوزه هنری اقدام به برگزاری مسابقه بین المللی کارتن و کاریکاتور داعش نموده اند.

سید مجتبی نوریان مدیر ارتباطات و امور رسانه بنیاد فرهنگی روایت هدف از برگزاری این مسابقه بین المللی را هجو سیاست های خصمانه و ضد بشری گروهک تکفیری و تروریستی داعش دانست و اظهار داشت  هنرمندان کاریکاتوریست از 43 کشور دنیا 1072 اثر به دبیرخانه این مسابقه ارسال کرده اند.

202 نفر از شرکت کنندگان ایرانی و سپس اندونزی با 22 هنرمند ، برزیل با 17 هنرمند ، چین با 15 هنرمند و ترکیه هم با 15 هنرمند بیشترین تعداد شرکت کننده را داشتند.

داوری آثار روز 11 اردیبهشت توسط محمدحسین نیرومند، مازیار بیژنی و دبیر مسابقه جناب آقای شجاعی طباطبایی انجام گرفت.

نوریان با اشاره به جوایز مسابقه گفت: برای آثار برگزیده بخش‌های کارتون و کاریکاتور چهره جوایزی را در نظر گرفتیم که از نفرات اول تا سوم هر بخش به ترتیب 1500 دلار، 1000 دلار و 700 دلار تعلق می‌گیرد و به 6 اثری که شایسته تقدیر شدند، 500 دلار در نظر گرفته شده است.

رونمایی از کتاب مسابقه بین‌المللی کارتون و کاریکاتور داعش

وی در خصوص انتشار کتاب مسابقه بین‌المللی کارتون و کاریکاتور داعش، بیان داشت: آثار منتخب آماده چاپ شده است؛ در روز 10 خرداد همزمان با اختتامیه این مسابقه در فرهنگسرای ارسباران از این کتاب رونمایی خواهد شد.

مدیر ارتباطات و امور رسانه بنیاد فرهنگی در ادامه گفت: نمایشگاه آثار برگزیده در فرهنگسرای بهمن و فرهنگسرای ارسباران و مجتمع فرهنگی هنری اسوه  تا دهم خرداد ماه دائر می باشد.

همچنین آثار برگزیده در کشورهای سوریه، عراق و لبنان به نمایش گذاشته می‌شود و در حال پیگیری هستیم که این آثار را در سایر کشورها به نمایش بگذاریم.

شرکت در این مراسم برای عموم آزاد می باشد. مراسم اختتامیه دهم خرداد ماه از ساعت 18 الی 20 در فرهنگسرای ارسباران با سخنرانی استاد رحیم پور ازغدی برگزار می شود.

ناجی بناجی از هنرمندان کاریکاتوریست مراکشی مهمان ویژه مراسم اختتامیه مسابقه بین المللی کاریکاتور داعش هستند که شنبه نهم خرداد ماه به تهران سفر می کنند.

همزمان با برگزاری مراسم اختتامیه مسابقه بین المللی کارتن و کاریکاتور داعش از نقش موثر و حضور پررنگ 2 خبرگزاری ، 2 روزنامه و جمعی از خبرنگاران ، عکاسان و تصویربرداران فعال در امر پوشش رسانه ای این رخداد مهم فرهنگی تقدیر می شود .

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

85 − 75 =