۸ اثر مرکز مستندسازی «میثاق» به جشنواره عمار ارسال شد

سلیم غفوری

رییس مرکز مستند سازی «میثاق»، تصریح کرد: جشنواره مردمی عمار ثابت کرد که می توان از پتانسیل و ظرفیت های مطلوبی که در حیطه جبهه فرهنگی انقلاب وجود دارد با برنامه ریزی درست، به نحو احسن استفاده کرد.

سید سلیم غفوری، رییس مرکز مستند سازی «میثاق»، در گفت‌وگو با خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم ، از ارسال ۸ اثر به جشنواره مردمی عمار خبر داد و گفت: مستندهای «تنها میان طالبان» و «شیخ صباح» و «زائران صلح» اثر محسن اسلام‌زاده، مستند «عکس العمل» اثر مهدی محمودی، «خاطرات نارنجی» اثر وحید فرجی، «قاعده بازی» اثر مصطفی حریری، «غریب محله» به کارگردانی یاسین پورعزیزی، «سرزمین مادری» اثر مهدی عوض زاده و «ماجراهای هکتور» اثر سید محسن موسوی، مستندهایی هستند که به ششمین جشنواره مردمی عمار ارسال خواهند شد.

غفوری، با اشاره به موضوعات و محور مستندهای ارسالی این مرکز به جشنواره عمار، بیان داشت: تحولات منطقه و مبارزه با گروه های تکفیری، استکبار ستیزی و وحدت اسلامی محور آثار ارسالی به این جشنواره را شامل می شود.

رییس مرکز مستند سازی «میثاق»، با اشاره به موضوعات متنوعی که در عرصه مستندسازی باید به آنها توجه ویژه داشت، خاطر نشان کرد: تاریخ انقلاب اسلامی، نقد درون گفتمانی، استکبار ستیزی و موضوعاتی از این دست باید بیشتر مورد توجه مستندسازان قرار گیرد و جشنواره عمار با توجه به سرفصل‌های انتخابی و همچنین اکران‌های مردمی خود، این امیدواری را به تولید کنندگان می دهد که آثار تولیدی آنها دیده شده و به دست مخاطب خود خواهد رسید.

وی افزود: راه اندازی سیستم اکران مردمی، سبب ایجاد شبکه گسترده نمایشی تا دورترین نقاط کشور شده است و این مهم یکی از اصلی ترین نگرانی ها و دغدغه های جدی مستندسازان را در خصوص رساندن پیام خود به مخاطبان، برطرف کرد.

غفوری، در پایان سخنان خود با اشاره به برگزاری ششمین دوره جشنواره مردمی عمار در دی ماه سال جاری، اظهار داشت: جشنواره مردمی عمار ثابت کرد که می توان از پتانسیل و ظرفیت های مطلوبی که در حیطه جبهه فرهنگی انقلاب وجود دارد با برنامه ریزی درست، به نحو احسن استفاده کرد و آن را به سمت و سوی حقیقی خود سوق داد؛ امیدواریم  در آینده شاهد گسترش بیش از پیش فعالیت های جشنواره مردمی عمار باشیم.

جشنواره مردمی فیلم عمار در حالی دی ماه سال جاری برگزار خواهد شد که مهلت ارسال آثار به دوره ششم آن تا دهم آذرماه تمدید شده است.

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

22 − = 19