استاد نجابتی در نشست خبری فراخوان طراحی پوستر «حبل الله»: پوستر اجتماعی مغفول مانده است

neshast-vahdat1

نشست خبری فراخوان کشوری طراحی پوستر وحدت (حبل الله) در جمع خبرنگاران و اصحاب رسانه برگزار شد.

استاد مسعود نجابتی، دبیر هنری فراخوان کشوری پوستر وحدت (حبل الله) در این نشست اظهار داشت: به همت طراحان انقلابی و متعهد کشور، نهضت مردمی پوستر انقلاب شکل گرفت و خوشبختانه امروز موضوعات متناسب با نیاز جامعه با زبان بصری پوستر، تولید و در اختیار عموم قرار می گیرد.

وی با اشاره به برگزاری فراخوان کشوری پوستر وحدت (حبل الله) اظهار داشت: این فراخوان اتفاق بسیار خوبی است که در زمینه موضوع وحدت اسلامی برگزار می شود و در طی آن ۸۰ نفر از طراحان حرفه ای کشور در کارگاهی منسجم و به عبارتی دیگر در یک اردوی جهادی به مدت سه روز فعالیت خواهند کرد.

neshast-vahdat2

استاد نجابتی با بیان اینکه بخش پوستر اجتماعی یکی از عمده ترین بخش های مغفول مانده در عرصه گرافیک است افزود: یکی از دلایل این مغفول ماندن نیز آن است که سفارش مشخص و خاصی از سوی نهادها و مراکز مختلف برای این عرصه نداشته ایم.

وی همچنین عنوان داشت: اکران عمومی تولیدات این فراخوان در شهرهای مختلف و در مراکز فرهنگی و نگارخانه ها و همچنین در دسترس قرار دادن فایل اصلی این تولیدات از طریق سایت نهضت مردمی پوستر انقلاب؛ می تواند اتفاق مبارکی باشد.

حجت الاسلام و المسلمین محمدرضا زائری دبیر محتوایی این فراخوان نیز اظهار داشت: جریان طراحی و تولید پوستر در نهضت مردمی پوستر انقلاب با حضور هنرمندان و طراحان حرفه ای و متعهد از سال های گذشته در کشور شروع شده که در چند مرحله نیزکارهای بسیار موفقی را ارائه دادند و یکی از ویژگی های بارز این جریان تمرکز بر روی طراحان جوان و متعهد کشور است.

زائری افزود: موضوع وحدت در دو نامه ای که اخیرا رهبر معظم انقلاب برای جوانان کشورهای غربی و اروپایی نوشته اند از موضوعات بنیادی بوده است که می بایست نسبت بدان اهتمام ویژه ای داشت.

معاون فرهنگی سازمان زیباسازی شهر تهران نیز در این نشست خبری اظهار داشت: سازمان زیباسازی شهر تهران در ایام مختلف سال و به مناسبت های مذهبی و ملی برجسته سعی دارد تا به موضوعات فرهنگی مورد نیاز شهروندان توجه ویژه ای داشته باشد و تلاش می شود این مفاهیم فرهنگی با استفاده از زبان گرافیک و عکس هایی که در نهایت از سوی طراحان ارائه می گردد به نمایش گذاشته شود.

نماینده کانون هنر شیعی نیز در این نشست خبری اظهار داشت: در برگزاری فراخوان کشوری پوستر وحدت (حبل الله) توسط نهضت مردمی پوستر انقلاب و کانون هنر شیعی نهادهای مختلفی همچون مسجد مقدس جمکران، سازمان زیباسازی شهر تهران، یادمان فرهنگی شهدای انقلاب اسلامی سرچشمه و اتحادیه بین المللی امت واحده نیز همکاری دارند.

neshast-vahdat3

وی با بیان اینکه در این فراخوان سعی شده تا نگاه تخصصی به تولید پوستر داشته باشیم افزود: کارگاه کشوری این فراخوان در حوزه های تخصصی تایپوگرافی با حضور استاد مسعود نجابتی، کارگاه تولید پوستر با فضای کاریکاتور با حضور استاد سید مسعود شجاعی طباطبایی و کارگاه تولید پوستر در قالب تصویرسازی با حضوراستاد محمدرضا دوست محمدی؛ ٢۴ تا ٢٧ آذر ماه در شهر مقدس قم و جمکران برگزار می شود.

photo_2015-12-07_20-44-38

لینک ثبت نام در فراخوان پوستروحدت (حبل الله)

جزئیات بیشتر پیرامون موضوعات ونحوه ی ارسال آثار درمتن فراخوان موجوداست:

لینک پوستر با کیفیت بالا

لینک بروشور فراخوان با کیفیت بالا

لینک بروشور فراخوان با کیفیت بالا با فرمت pdf

لینک پوستر فراخوان با کیفیت بالا با فرمت pdf

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

19 − = 14