19 داستان دفاع مقدسی با نام «ماهی تشنه» منتشر می‌شود

به گزارش پایگاه خبری هنر انقلاب «صبح هنر»،اصغر استاد حسن معمار نویسنده در گفت‌وگو با خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری فارس پیرامون تازه‌ترین تالیف خود اظهار داشت: تا دو ماه آینده کتاب «ماهی تشنه» شامل مجموعه داستان‌های کوتاه منتشر می‌شود.

وی در ادامه به کتاب اشاره کرد و گفت: این اثر شامل 19 داستان کوتاه است که برای گروه سنی بزرگسال آمده چاپ شده و قرار است از سوی مجمع تعزیه آل طاها روانه بازار کتاب شود.

وی در ادامه موضوع اصلی کتاب را تعزیه و دفاع مقدس دانست و عنوان کرد: «ماهی تشنه» بزودی در 60 صفحه منتشر خواهد شد.

اصغر استاد حسن معمار اولین دوره نویسندگی رسمی را در حوزه هنری سازمان تبلیغات اسلامی و در کنار نویسندگانی چون سرشار، حسن بیگی، حجوانی، ایرانی و رحماندوست تجربه کرد. در سال 1357 به دعوت حاج مجتبی شاکری (جانباز) که مدیریت دفتر هنر و ادبیات ایثار را به تازگی از مصطفی رحماندوست  تحویل گرفته بود، برای همکاری دعوت شد. در این زمان استاد حسن معمار علاوه بر تالیف داستان کوتاه و خاطره و چاپ آنها در نشریات دفتر هنر و ادبیات ایثار به ویرایش آثار رسیده به دفتر و داوری آنها می پرداخت. از جمله کارهایش ویرایش رمان “آیینه عشق” می باشد. بدنبال آن به همراه مجتبی شاکری در بسیج و تشکیل دفتری با عنوان “هنر و ادبیات داستانی” فعالیت گذشته را شامل تالیف داستان، خاطره و نقد آثار در این دفتر ادامه داد.

سی سال نوشتن و ویرایش در زمینه داستان کوتاه و بلند ، خاطره ، مقاله ، سفر نامه در کارنامه‌ی ادبی این جانباز نویسنده هویداست. برخی از آثار منتشر شده‌ی استاد حسن معمار عبارتند از:  “شیدا” (دو چاپ متفاوت)، داستان کوتاه”شقایق در مه”، “برخیز ای بخت خفته” نشر اکبر علمی ،”در روشنایی آتش”نشر هزاره ققنوس در 1383، “سفر زندگی”، “آلبوم عکس”  نشر ققنوس در 1387 ، رمان “سفر زندگی” نشر همشهری. آخرین کار آماده چاپ ایشان کتابی در خصوص زندگی شهید مفتح می‌باشد که برای مرکر اسناد انقلاب اسلامی تهیه می‌شود.

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

51 − 48 =