مباحث نظری

زندگی شهید پوروطن سریال می شود

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان مرکزی گفت: سریال شهید منصور وطن پور با عنوان «پوروطن» با موضوع زندگی‌نامه این شهید خلبان در ۱۳ قسمت ۴۵ دقیقه‌ای در قالب برنامه‌های گام دوم ستاد کنگره شهدای استان مرکزی ساخته می‌شود.

تأملی بر سیاست فرهنگی آیت‌الله خامنه‌ای

برخوردهای دستگاه‌های دولتی و رسمی با «پیشاهنگ» هایی چون سیدمرتضی آوینی، موجب شد در اوایل دهه‌ی هفتاد رهبر انقلاب شخصا وارد عمل شده و برای احیای مجموعه روایت فتح، دستور دهند.

دکتر محمدمهدی سیار، شاعر و پژوهشگر ادبیات

سیار: «شهید» ابرمرد شعر انقلاب است

دکتر محمدمهدی سیار، شاعر و پژوهشگر ادبیات در اردوی آفتابگردان‌ها، به میزبانی شهرستان ادب، با مروری بر سیر تفکر در اندیشه اسلامی، شهید را «ابرمرد شعر انقلاب» دانست.

قبیله گرایی در هنر انقلاب اسلامی نیست

دبیر کنگره ملی شهدای هنرمند گفت: حق نداریم راحت از کنار شهدا و پیام شان بگذریم.نکند به هنر انقلاب خیانت کنیم. نکند به هنر شهدای هنرمند و روح و محتوای پیام شان خیانت کنیم.ما مدیون شهدای هنرمند و شهیدان این مرز و بوم هستیم.

حسن رحیم پور ازغدی

رحیم‌پور ازغدی: دینی بودن یک اثر به آثار و نتایج آن در جامعه بستگی دارد

حسن رحیم‌پور ازغدی در اولین روز اکران فیلم‌های ششمین جشنواره عمار در سینما فلسطین گفت: سینمای انقلابی لزوما مردمی است اما مردمی بودن به معنای عوام‌فریبی و در مقابل نخبگان نیست بلکه این مردمی بودن در مقابل اشرافیت است.

سید محمد جوزی: تمام جنگ ما، درخاکریزها نبود

تمام جنگ ما، درخاکریزها نبود

چهل‌و‌چهارمین نشست فیلم‌سازان جوان سینمای انقلاب اسلامی با موضوع فیلم‌سازی مردمی با حضور سید محمد جوزی، فعال فرهنگی حوزه دفاع مقدس برگزار شد.

این روایت خیلی محرمانه نیست

در چهل و یکمین نشست فیلمسازان جوان سینمای انقلاب اسلامی، مستند «این روایت خیلی محرمانه نیست»،اکران و زوایای تاریخی قحطی ایران در جنگ جهانی اول بررسی شد.

جشنواره مردمی فیلم عمار،سینمای ایران،هنر انقلاب

عمار، سدی در برابر کج راهه سینمای ایران

بخش‌های موضوعی جشنواره عمار سیاهه‌ای است که جریان اصلی سینمای ایران متهم به بی اعتنایی به آن است و همان مضامینی را در بر می‌‌گیرد که نسبت مستقیم با انقلاب اسلامی و مشکلات مردم پیدا می‌کند.